Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní halu ABC obsadila stavební firma

Sportovci se dočkali rekonstrukce haly ABC. Objekt, který je využíván míčovými sporty, je majetkem tělovýchovné jednoty. Jeho opravu ale finančně podpořilo i město.

Hala ABC už stavebně ani funkčně nevyhovuje nárokům sportovních oddílů, zejména volejbalistů a házenkářů, kteří v ní tráví nejvíce času. Tělovýchovné jednotě se podařilo získat téměř 33 milionů korun na její rekonstrukci a ta právě v těchto dnech začala.

“Dojde k nadstavbě sociální části, takže se zvýší kapacita šaten. Vzniknou nové kancelářské a společenské prostory. Dále se změní systém vytápění v celém objektu a systém osvětlení, takže vše bude zaměřeno také na úsporu energií,” informoval Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín.

Vyměněna budou také všechny okna a kompletně bude zateplen plášť objektu. Uvnitř přibude vyvýšená tribuna pro diváky.

“Nebude sice zvětšená sportovní kapacita haly, ale její technické parametry se výrazně zlepší. Palubovka je v dobrém stavu a po dohodě s uživateli je nyní zakryta a na konci stavby dojde k jejímu přebroušení, vyspravení, obnovení nátěru a bude sloužit další období,” dodal Jiří Hrachovec.  

Rekonstrukci ze dvou třetin zafinancuje ministerstvo školství,  mládeže a tělovýchovy, jednu třetinu potřebné částky poskytne město.  

“Město považuje za úspěch, že se tělovýchovné jednotě jako vlastníkovi a provozovateli této haly podařilo získat dotaci z ministerstva školství, a vycházeje jak ze svých priorit, tak z usnesení zastupitelstva z června loňského roku, schválilo investiční individuální dotaci  ve výši jedenáct a půl milionu korun na spolufinancování tohoto projektu rekonstrukce,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Oprava haly by měla skončit příští rok v únoru. Do té doby budou sportovní oddíly využívat pro svou činnost například tělocvičny zdejších škol.

“Takže oddíly mají zajištěnu tréninkovou i hrací činnost . Největší problém byl u oddílu házené, který potřebuje mít parametry hřiště větší, takže ti mají zajištěny náhradní plochy v Kopřivnici,” dodal předseda tělovýchovné jednoty.  

I když hala slouží prioritně míčovým sportům, kromě házené také třeba kopané a částečně florbalu, úplně poslední událostí před uzavřením tu byl zápasnický turnaj.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy