Sportovní halu ABC obsadila stavební firma

Sportovci se dočkali rekonstrukce haly ABC. Objekt, který je využíván míčovými sporty, je majetkem tělovýchovné jednoty. Jeho opravu ale finančně podpořilo i město.

Hala ABC už stavebně ani funkčně nevyhovuje nárokům sportovních oddílů, zejména volejbalistů a házenkářů, kteří v ní tráví nejvíce času. Tělovýchovné jednotě se podařilo získat téměř 33 milionů korun na její rekonstrukci a ta právě v těchto dnech začala.

“Dojde k nadstavbě sociální části, takže se zvýší kapacita šaten. Vzniknou nové kancelářské a společenské prostory. Dále se změní systém vytápění v celém objektu a systém osvětlení, takže vše bude zaměřeno také na úsporu energií,” informoval Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín.

Vyměněna budou také všechny okna a kompletně bude zateplen plášť objektu. Uvnitř přibude vyvýšená tribuna pro diváky.

“Nebude sice zvětšená sportovní kapacita haly, ale její technické parametry se výrazně zlepší. Palubovka je v dobrém stavu a po dohodě s uživateli je nyní zakryta a na konci stavby dojde k jejímu přebroušení, vyspravení, obnovení nátěru a bude sloužit další období,” dodal Jiří Hrachovec.  

Rekonstrukci ze dvou třetin zafinancuje ministerstvo školství,  mládeže a tělovýchovy, jednu třetinu potřebné částky poskytne město.  

“Město považuje za úspěch, že se tělovýchovné jednotě jako vlastníkovi a provozovateli této haly podařilo získat dotaci z ministerstva školství, a vycházeje jak ze svých priorit, tak z usnesení zastupitelstva z června loňského roku, schválilo investiční individuální dotaci  ve výši jedenáct a půl milionu korun na spolufinancování tohoto projektu rekonstrukce,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Oprava haly by měla skončit příští rok v únoru. Do té doby budou sportovní oddíly využívat pro svou činnost například tělocvičny zdejších škol.

“Takže oddíly mají zajištěnu tréninkovou i hrací činnost . Největší problém byl u oddílu házené, který potřebuje mít parametry hřiště větší, takže ti mají zajištěny náhradní plochy v Kopřivnici,” dodal předseda tělovýchovné jednoty.  

I když hala slouží prioritně míčovým sportům, kromě házené také třeba kopané a částečně florbalu, úplně poslední událostí před uzavřením tu byl zápasnický turnaj.
Technické služby města Příbora, příspěvková organizace
Nový Jičín
od 19 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

VITTO TEA BOARD, s.r.o.
Nový Jičín
od 17 688 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků