Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětská akademie podnikání ukončila druhý ročník

Dětská akademie podnikání a investování ukončila svůj druhý ročník. Tento vzdělávací projekt je myšlenkou střední školy Educa. Jeho cílem je umožnit proniknout do světa obchodu a financí posluchačům kolem 14 let.

DAPI - pod touto zkratkou založila střední škola Educa Dětskou akademii podnikání a investování. Letos ji absolvovala další skupina posluchačů z vyšší ročníků základních škol z Nového Jičína a okolí. Výstupem z akademie bylo zpracování podnikatelského záměru, který museli žáci obhájit před odbornou komisí.  

“My jsme vytvořili naši firmu, která se zabývá designem bot,” uvedla Eliška Macháčková, absolventka DAPI.

“Já jsem si připravil projekt na restauraci v Novém Jičíně,” přidal se Jakub Tyraj, absolvent DAPI.

“Můj projekt je na obchod s komixy,” prozradila Karolína Kyselá, absolventka DAPI.

“Se svou kamarádkou jsme vytvořily projekt na výrobu šatů,” dodala SANDRA KŘESINOVÁ, absolventka DAPI.

“Ta myšlenka je, zainteresovat již žáky základních škol k tomu, aby se více zajímali o podnikání,” vysvětlila Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa.

Přednášejícími na této akademii jsou zejména partneři DAPI, což jsou například zástupci Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek a Univerzity Tomáše Bati. Shodli se na tom, že obchodního ducha a znalost světa financí je třeba u dětí podporovat ještě v daleko ranějším věku.

“My se snažíme podchytit a odhalit ty nadané studenty již v předškolním věku. Věříme, že s úlohou podnikatelství je nutné začít velmi brzy,  ne až na vysoké škole,” míní Lubor Homolka, proděkan Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

“Já se věnuji problematice financí, a je to první modul, se kterým se tito studenti setkávají. Je vidět,. že jsou zaujati pro věc, že je to baví a dokážou vymýšlet věci,” podotkla Renáta Valerie Nešporek, Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek,

DAPI děti navštěvovaly od loňského listopadu do května. Absolvovaly osm přednáškových dnů.

“O ekonomice, managementu, podnikání, jak vypracovat podnikatelské záměry a odhalit díru an trhu. Také jsme byli ve Zlíně na fakultě podnikání,” pochvaloval si akademii Jakub Tyraj.

“Tty poznatky, které jsem tady nabyl, určitě do budoucna využiju. Naučili jsme se například hospodařit s penězi, jak si vytvořit webové stránky,” uvedla Eliška Macháčková.

Školáci, kteří DAPI absolvovali, si díky pojetí seminářů také trochu vyzkoušeli, jaké to je studovat vysokou školu. Svou akademii také ukončili slavnostní promocí.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy