Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Zastupitelstvo řešilo dotace a nového velitele strážníků

Dotace ve sféře sportu, kultury a v dalších oblastech podpoří město v příštím roce částkou o dva miliony vyšší než letos. V červnu o tom rozhodli zastupitelé. Dále například schválili i nového velitele městské policie.

Sport, kultura, volnočasové aktivity, sociální sféra, péče o památky -  v těchto a dalších oblastech mohou lidé žádat v rámci dotačních programů o peníze z pokladny města. To mezi žadatele, kteří uspějí, rozdělí v příštím roce více než 28 a půl milionu korun. Částku v červnu schválilo zastupitelstvo.

“Drželi jsme se principu, který byl schválen ještě v minulém volebním období, to znamená pět a půl procenta z daňových a nedaňových příjmů za  uplynulé uzavřené období, tedy za rok 2018. Takže ta částka je o dva miliony vyšší než na letošní rok,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Začít podávat žádosti mohou zájemci od 1. září, město pro ně ještě uspořádá seminář, kde získají informace o parametrecha těchto dotačních programů.

Dalším z bodů, který zastupitelé projednávali, bylo jmenování Daniela Rýdela novým mužem v čele městské policie.

“Panovala stoprocentní shoda jak při výběrovém řízení, tak při zastupitelstvu města,” konstatoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

  Daniel Rýdel, který je novojičínským rodákem, dosud funkcí velitele strážníků zastává v Odrách. K městské policii v Novém Jičíně nastoupí 1. srpna.

  “Myslím, že tato složka funguje velmi dobře. Nový pan ředitel konkrétní strážníky zná, jsou to jeho kolegové. Myslím si, že k nějakým personálním změnám nebo reorganizaci by nemělo dojít. Samozřejmě nechávám pole působnosti panu Rýdelovi,” podotkl starosta.    

  Zastupitelé dále potvrdili dotaci ve výši 11, 5 milionů korun tělovýchovné jednotě na již započatou rekonstrukci haly ABC.

  “Další individuální dotace byla v oblasti péče o památky na vybudování nového památníku Augustina Hückelka, který kdysi stával v parčíku u Tonaku. je to dotace ve výši 80 tisíc korun,” dodal Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

  Památník by měl být vybudován během prázdnin. Jeho odhalení je plánováno v rámci slavnosti města.

  Dalším tématům ze zastupitelstva se budeme věnovat i v některých z následujících vysíláních.

  Nahlásit chybu

  Nejčtenější zprávy