Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci si v Bludičce vyzkoušeli práci farmářů

Projektové dny Základní školy Galaxie zavedly některé žáky na statek Bludička. Vyzkoušeli si tu práci farmářů a sledovali závěr pokusu s kuřecí líhní, o kterém jsem dříve informovali.

Jak vypadá každodenní práce farmářů si na statku Bludička vyzkoušeli třeťáci ze Základní školy Galaxie. Učili se krmit drůbež, pečovat o králíky, krávu, seznámili se s životem koní a také s tím, jak je to s chovem ovcí na salaších. 

“Nejkrásnější zážitek byl, jak je krmíme a dáváme jim vodu,” svěřila se jedna ze školaček. “Teď budeme chystat trávu pro krávu,” sdělil spolužák. 

“Je to úžasné, všechno si mohou osahat. Vidí, že na té farmě je dřina, také například kydali hnůj,” pousmála se Jitka Žáková, učitelka ZŠ GALAXIE, Nový Jičín. 

Kromě toho třeťáci zjistili, k čemu se třeba právě na statku hodí matematika. 

“Teď jsme počítali, že máme dva litry mléka a kolik každá ovečka vypije. Dokrmovat musíme jehňata, která jsou osiřelá,” podotkla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička 

Pilotní projekt propojení vyučování s životem na rodinné farmě byl součástí praktických dnů, které škola Galaxie připravila pro své žáky ve více oborech. Právě tyto děti měly ve své třídě kuřecí líheň zapůjčenou z Bludičky, o kterou se staraly, a čekali na okamžik, kdy se vajíček vylíhnou kuřata. Zpět na farmu ale přivezli celá vajíčka. 

“Byli hrozně zklamaní, že se to nevylíhlo, třeba to ještě do zítřka vyjde,” reagovala třídní učitelka. 

“Neuvědomili jsme si, že paní učitelka musí na víkend líheň s vajíčky převážet k sobě domů, aby se o ni mohla starat, a ty převozy asi vajíčkům neudělaly dobře,”  konstatovala Gabriela Žitníková. 

Zážitek ze zrodu nového života ale dětem nakonec nahradil jiný druh drůbeže - děti byly na farmě svědky toho, jak se líhnou kachňata. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy