Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Auto u novojičínské školky si zabydleli bezdomovci

V blízkosti jedné z mateřských škol v Novém Jičíně stojí už delší dobu vozidlo, které vykazuje známky vraku a obývají jej bezdomovci. Pracovníci školky mají obavu, aby se z auta v létě nešířila infekce. Město situaci řeší.

Šedostříbrný volkswagen je údajně zaparkovaný mezi restaurací Máj a Mateřskou školou na ulici Karla Čapka v Novém Jičíně více než dva roky. Zprvu dobře vypadající auto už v posledních měsících nese stopy vraku, je neuzamčené, uvnitř je nepořádek, šíří se z něj zápach. 

“To auto má charakter vraku, je vybydlené, nepojízdné a stahují se tady bezdomovci, takže je to i hygienicky závadné a máme strach, aby se nám tady v létě neroznesla nějaká infekce. A aby se nám do školky nenatáhli hlodavci,” sdělila své obavy Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín. 

Proč ani takové to vozidlo nelze jednoduše z ulice odstranit, vysvětluje radnice složitostí právních definic, které určují co je a není vrak.   

“To legislativní prostředí, které nabízí městům a obcím nástroje k řešení této problematiky, není úplně jednoduché. Na řešení pracujeme a věříme, že dokonce července bude tato situace vyřešena,” reagoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

“Pokud strážníci vyčerpají všechny zákonné možnosti, pak už opravdu nemohou v problematice vraků nic dělat,” konstatovala Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Vraků odstavených na území města je více. Úřad přitom každý rok nabízí majitelům nepojízdných vozidel bezplatnou ekologickou likvidaci. Letos akce proběhla počátkem června.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy