Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Setkání v Novém Jičíně podpořilo vztahy s chráněným bydlením

V novojičínské místní části Žilina zřídila před lety Slezská diakonie chráněné bydlení. Jeho klienty jsou lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Zdejší osadní výbor pro ně uspořádal přátelské setkání.

Obyvatelé chráněného bydlení Archa v Novém Jičíně - Žilině nedorazili na přátelské posezení s prázdnou. Pozvání Žiliňáků pro ně bylo velkou událostí a příležitostí zapojit se do běžného života. 

“Je to možná o  boření předsudků, o tom, že se můžeme prezentovat, že jsme normální lidé, kteří se mohou účastnit takových akcí,” uvedla Radka Čapková, Chráněné bydlení ARCHA v Novém Jičíně-Žilině.

“Pro některé z nás je to pořád tabu, nemocní a postižení, takže jde o to, abychom se setkávali a popovídali si spolu,” sdělil Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

Lidé z chráněného bydlení ale nebyli na přátelském posezení jediní hosté, které v životě provází nějaký handicap. Pozvání přijaly také rodiny dětí postižených dětskou mozkovou obrnou.  

“Je výborné, že si můžeme povykládat. Mnohdy rodiče jsou sami se svými dětmi a nemají šanci vést sociální dialog a tohle je, myslím si, hrozně důležité,” reagoval  Miloš Svoboda, předseda Asociace rodičů dětí s DMO. 

Pořadatelé i návštěvníci se po vzájemně stráveném odpoledni dohodli, že toto setkání rozhodně nezůstane ojedinělé.
TATRA METALURGIE a.s.
Kopřivnice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Workado, s.r.o. - STECOMTRA a.s.
Nový Jičín
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

L O M N Á spol. s r. o. - Palackého 231, Frenštát p.R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 87 do 106 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků