Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní v Novém Jičíně se budou zabývat 11 nápady lidí

Radní Nového Jičína schválili vítězné projekty, které vzešly z diskuzního Veřejného fóra. Jasným vítězem je potřeba nové sportovní haly. Ovšem lidé se také vyslovili i pro podporu prvků na zadržování vody.

Veřejné fórum, na kterém mohli lidé navrhovat nápady pro rozvoj města, se v Novém Jičíně konalo v dubnu. Vzešlo z něj 16 konkrétních vizí. Rada města teď i na základě dalšího hlasování a doporučení odborníků podpořila 11 z nich, kterými se bude dále zabývat. 

“První příležitost, která získala nejvíce hlasů bylo vybudování sportovní haly. Už se tím zabývá skupina vedená kolegou místostarostou Marcelem Brožem, která chystá celkovou koncepci rekonstrukce sportovišť a součástí by měla být i nová sportovní hala,” informoval Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Vzhledem k náročnosti projektu bude ale pravděpodobně realizována v příštím volebním období. 

Hned na druhém místě skončila ekologická vize, aby se město zabývalo zadržováním vody v krajině. I v této souvislosti už radnice některé aktivity započala. 

“Město letos zpracovává adaptační strategii na změnu klimatu s tím, že máme v plánu už několik opatření. V příštím roce chceme vytypovat pozemky, na kterých by se nesekala tráva tak často, aby se tam lépe zadržela voda,” uvedl místostarosta.   

Dále si zejména mladí lidé přáli ve městě sdílená kola, které jsou ale dosud rozšířena spíše ve větších sídlech. 

“My bychom v rámci Evropského týden mobility chtěli zrealizovat veřejné projednání, abychom získali názory občanů na tuto službu,” podotkla Lenka Ondřejová, cyklokoordinátor Města Nový Jičín.

Z návrhů, které se město rozhodlo nepodpořit, je to například povolení vjezdu a volného parkování na náměstí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy