Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Červenec nabídne folkový festival a světovou show

Léto vybízí k pořádání kulturních akcí pod otevřeným nebem a řada z nich se koná i v Novém Jičíně. Je to například folkový festival nebo světová show, která propojí rockové hity se zvukem symfonického orchestru.

Novojičínské kulturní léto má před sebou stěžejní prázdninovou část programů. Na koncerty pod otevřeným nebem se mohou lidé vypravit téměř  každý týden. 

“Akce Novojičínského léta budou dále pokračovat tradičními pátečními koncerty na Masarykově náměstí. Další akcí je Festival pod kaštany, který bude 12. - 13. července v zahradě restaurace Nové Slunce,” uvedla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

”Festival začne v pátek v 18 hodin. Budeme moci vidět méně známé vystupující, jak už to na festivalech bývá, ale i ty známější, jako jsou Ivo Jahelka, skupina Žamboši a další,” doplnil Jiří Macíček, MKS Nový Jičín. 

V sobotu zahájí druhý den festivalu ve 14 hodin novojičínská folková alternativa Fčíl a tu, na pódiu se vystřídají například kapely AG Flek, Šansonika, brněnský Listolet, Pavel Tabásek nebo Taxmeni. 

“Celý festival je postavený na tom, aby byl pohodový. Proto i pohodová folková a country muzika, která je trochu v kontrastu s koncerty, které se konají na náměstí a na Skalkách,” podotkl dramaturg Jiří Macíček.  

Právě na ploše náměstí se pak lidé mohou těšit třeba na Voxela s kapelou. Kulturu v červenci nakonec uzavře ojedinělý projekt - světová Rock The Opera, kombinace nejlepších písní od skupin Queen, U2, Pink Floyd, AC/DC a dalších se zvukem symfonického orchestru. 

“Chtěli jsme program doplnit něčím zvláštním, něčím specifickým. Našli jsme tento orchestr, který je zajímavý tím, že je opravdu velký, a je zajímavý i tím, že je z České republiky, ale zatím vystupoval jen v zahraničí. Takže hrál v Oslu, v Miláně, ve Vídni, ale v České republice ho uvidíme jen v Novém Jičíně   

Tento výjimečný koncert se na Skalkách koná 27. července. Další zajímavé hosty pak program Novojičínského kulturního léta nabídne i v srpnu. Finále bude patřit městské slavnosti a pořadatelé už teď předstupují před veřejnost s výzvou.

“Budeme vyhlašovat soutěž o nejoriginálnější doma vyrobený klobouk. Doufám, že se zapojí hodně lidí a těšíme se na výtvory,” uzavřela Iva Pollaková. 

Slavnost Nového Jičína bude opět dvoudenní,  patřit ji bude 6. a 7. září. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy