Mladí obdivovatelé starých motorek se vydali do Turecka a zpět

Tři kamarádi z Hodslavic na Novojičínsku mají v oblibě staré motorky. Na strojích ČZ se vydali na vyjížďku do tureckého Istanbulu. Z trasy dlouhé více než pět tisíc kilometrů se teď šťastně vrátili domů.

Jednadvacet dnů trvající motorkářský trip ukončila  trojice kamarádů z Hodslavic na Novojičínsku v cílové stanici před památníkem rodáka Františka Palackého, kde už je čekali rodinní příslušníci a kamarádi. Do Turecka se vydali na starých ČZ, které se vyráběly v 70tých letech. 

“Jeli jsme přes Polsko, Ukrajinu, Moldavsko, podél Černého moře dolů až  do Istanbulu a zpátky přes Rumunsko, Maďarsko a Slovensko,” pospal trasu Filip Kramoliš, motorkář a cestovatel. 

Dvacetiletí mladíci zdolali za řídítky více než 5 300 kilometrů, jízdu si opravdu užívali, pohybovali se průměrnou rychlostí 45 kilometrů v hodině.   

“Jezdili jsme spíše vesnicemi, nejezdili jsme po hlavních tazích. Třeba silnic v Ukrajině byly hodně rozbité. Tam asfalt občas nebyl vůbec,” pousmál se Libor Toman, motorkář a cestovatel. 

Noci většinou trávili pod širákem, občas jim střechu nad hlavou nabídli místní lidé, jako třeba na Ukrajině. 

“Já osobně jsem byl až mile překvapen, že ti lidé, i když jsou tak chutí, tak opravdu se pro toho druhého člověka rozdají a  dají mu všechno, co mají,” Lukáš Bartoň, motorkář a cestovatel. 

Cesta do Turecka byla třetí vyjížďkou těchto mladých cestovatelů, například loni na strojích Jawa Pionýr dojeli do Monaka. Pro příští rok uvažují o Skandinávii.  
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků