Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí obdivovatelé starých motorek se vydali do Turecka a zpět

Tři kamarádi z Hodslavic na Novojičínsku mají v oblibě staré motorky. Na strojích ČZ se vydali na vyjížďku do tureckého Istanbulu. Z trasy dlouhé více než pět tisíc kilometrů se teď šťastně vrátili domů.

Jednadvacet dnů trvající motorkářský trip ukončila  trojice kamarádů z Hodslavic na Novojičínsku v cílové stanici před památníkem rodáka Františka Palackého, kde už je čekali rodinní příslušníci a kamarádi. Do Turecka se vydali na starých ČZ, které se vyráběly v 70tých letech. 

“Jeli jsme přes Polsko, Ukrajinu, Moldavsko, podél Černého moře dolů až  do Istanbulu a zpátky přes Rumunsko, Maďarsko a Slovensko,” pospal trasu Filip Kramoliš, motorkář a cestovatel. 

Dvacetiletí mladíci zdolali za řídítky více než 5 300 kilometrů, jízdu si opravdu užívali, pohybovali se průměrnou rychlostí 45 kilometrů v hodině.   

“Jezdili jsme spíše vesnicemi, nejezdili jsme po hlavních tazích. Třeba silnic v Ukrajině byly hodně rozbité. Tam asfalt občas nebyl vůbec,” pousmál se Libor Toman, motorkář a cestovatel. 

Noci většinou trávili pod širákem, občas jim střechu nad hlavou nabídli místní lidé, jako třeba na Ukrajině. 

“Já osobně jsem byl až mile překvapen, že ti lidé, i když jsou tak chutí, tak opravdu se pro toho druhého člověka rozdají a  dají mu všechno, co mají,” Lukáš Bartoň, motorkář a cestovatel. 

Cesta do Turecka byla třetí vyjížďkou těchto mladých cestovatelů, například loni na strojích Jawa Pionýr dojeli do Monaka. Pro příští rok uvažují o Skandinávii.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy