Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Inline hokejisté opět skončili ve čtvrtfinále

Inline hokejisté v letošní sezoně extraligy, stejně jako loni, vypadli ve čtvrtfinále. Slibně rozjetou sezonu zkomplikovala zranění a povinnosti některých hráčů v domovských klubech ledního hokeje.

Na letošní sezonu inline hokeje sestavil novojičínský extraligový klub slibný tým, měl k dispozici dvacítku jmen. Nicméně povinnosti některých hráčů v domovských klubech a zranění nakonec limitovaly sestavu na poloviční počet, ve čtvrtfinále chybělo týmu 8 klíčových hráčů. Novojičínští, i když prohráli s pražským klubem Černošice 0:2 na zápasy, dokázali favorita přesto potrápit. 

“Vypadli jsme velmi těsně, ač tomu výsledek druhého utkání neodpovídá. První utkání jsme prohráli 7:9, to druhé tuším 5:13, s tím, že to druhé utkání se rozseklo za stavu 4:2. V prvním utkání jsme utrpěli porážku minutu před koncem, kdy se nám úplně nezdál zákrok na našeho hráče, mysleli jsme, že to byl faul a z toho jsme dostali gól na 8:7 a další byl do prázdné branky. Byli jsme hodně zklamaní a rozčarovaní,” uvedl Zbyněk Kubičík, předseda a trenér IHC Nový Jičín. 

Touha po zisku extraligového titulu ale žene mužstvo dál. Klub ovšem musí dopředu počítat v přípravě na novou sezonu s komplikacemi - s uzavřením zimního stadionu, který čeká rekonstrukce střechy. 

“Hledáme náhradní prostor. Vypadá to, že bychom se mohli domluvit v Kopřivnice, kde mají novou inline plochu. Zároveň může být ve hře ještě Český Těšín, protože hodně hráčů máme regionálně z Frýdku-Místku, Třince, takže uvidíme, co bude lepší,”   

Při skladbě týmu se klub bude opět asi z padesáti procent spoléhat na hráče, kteří se profesionálně živí ledním hokejem, druhou polovinu budou  tvoří hokejisté z 2. ligy a nebo už s ledním hokejem skončili.  

“My máme široký okruh lidí, kteří za nás mohou hrát a chtějí hrát. Rozhodující ale je, kde budou hrát lední hokej, takže to jsou ti stěžejní hráči , kteří jsou vázáni v klubech. Musíme stavět i na těch lidech, kteří teď odehráli to čtvrtfinále, a za hráli výborně,” 

Novojičínský klub inline hokeje vznikl v roce 2011, od sezony 2015 působí jeho A tým v nejvyšší extraligové soutěži. Dvakrát se mu podařilo postoupit do závěrečného turnaje final four. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy