Inline hokejisté opět skončili ve čtvrtfinále

Inline hokejisté v letošní sezoně extraligy, stejně jako loni, vypadli ve čtvrtfinále. Slibně rozjetou sezonu zkomplikovala zranění a povinnosti některých hráčů v domovských klubech ledního hokeje.

Na letošní sezonu inline hokeje sestavil novojičínský extraligový klub slibný tým, měl k dispozici dvacítku jmen. Nicméně povinnosti některých hráčů v domovských klubech a zranění nakonec limitovaly sestavu na poloviční počet, ve čtvrtfinále chybělo týmu 8 klíčových hráčů. Novojičínští, i když prohráli s pražským klubem Černošice 0:2 na zápasy, dokázali favorita přesto potrápit. 

“Vypadli jsme velmi těsně, ač tomu výsledek druhého utkání neodpovídá. První utkání jsme prohráli 7:9, to druhé tuším 5:13, s tím, že to druhé utkání se rozseklo za stavu 4:2. V prvním utkání jsme utrpěli porážku minutu před koncem, kdy se nám úplně nezdál zákrok na našeho hráče, mysleli jsme, že to byl faul a z toho jsme dostali gól na 8:7 a další byl do prázdné branky. Byli jsme hodně zklamaní a rozčarovaní,” uvedl Zbyněk Kubičík, předseda a trenér IHC Nový Jičín. 

Touha po zisku extraligového titulu ale žene mužstvo dál. Klub ovšem musí dopředu počítat v přípravě na novou sezonu s komplikacemi - s uzavřením zimního stadionu, který čeká rekonstrukce střechy. 

“Hledáme náhradní prostor. Vypadá to, že bychom se mohli domluvit v Kopřivnice, kde mají novou inline plochu. Zároveň může být ve hře ještě Český Těšín, protože hodně hráčů máme regionálně z Frýdku-Místku, Třince, takže uvidíme, co bude lepší,”   

Při skladbě týmu se klub bude opět asi z padesáti procent spoléhat na hráče, kteří se profesionálně živí ledním hokejem, druhou polovinu budou  tvoří hokejisté z 2. ligy a nebo už s ledním hokejem skončili.  

“My máme široký okruh lidí, kteří za nás mohou hrát a chtějí hrát. Rozhodující ale je, kde budou hrát lední hokej, takže to jsou ti stěžejní hráči , kteří jsou vázáni v klubech. Musíme stavět i na těch lidech, kteří teď odehráli to čtvrtfinále, a za hráli výborně,” 

Novojičínský klub inline hokeje vznikl v roce 2011, od sezony 2015 působí jeho A tým v nejvyšší extraligové soutěži. Dvakrát se mu podařilo postoupit do závěrečného turnaje final four. 
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků