Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladý chovatel vytřel zrak zkušeným králíkářům, v Loučce vystavil nejlepší kus

Místní chovatelé drobného zvířectva ukázali své kousky na výstavě, která se konala v Loučce. Její součástí byla i hodnotitelská soutěž. Porotci vybírali nejkvalitnějšího králíka.

Chovatelské výstavy pořádá novojičínská organizace Českého svazu chovatelů více než dvacet let ve vlastním areálu v Loučce. První den konání byl ve znamení oficiální hodnotící části. Podívat se mohly přijít i děti ze školek a škol. Další dva dny byl areál přístupný veřejnosti. 
“Na naši výstavě jsem se potkali celkem se sto králíky, máme dvacet voliér drůbeže a sedmdesát holubů. Jsme rádi, že se nám to podařilo v tak hojném počtu. Jsme spokojeni s výsledky i s kvalitou zvířat,” uvedl Josef Číp, předseda ZO Českého svazu chovatelů Nový Jičín. 

V oficiální soutěžní části výstavy posuzovali chovné kusy odborní hodnotitelé. U králíků jsou  například rozhodujícími parametry celková stavba těla, postoj, tvar uší i správná váha. 

“Vítězný pohár starosty byl přisouzen nejmladšímu chovateli z naší organizace, protože chová nejtěžší plemeno a posuzovatelé uznali, že pohár starosty by měl připadnout právě jemu,” konstatoval Josef Číp. 

“Toto je Německý obrovitý Strakáč modrý, je to druhé největší plemeno na světě. Právě ten vyhrál tu hlavní cenu,” ukázal svého králíka Matyáš Orlita, člen ZO Českého svazu chovatelů Nový Jičín.

Matyáš Orlita všem ukázal, že jako zástupce mladé generace nejen že ví, jak domácí zvíře vypadá, ale umí se o něj i náležitě postarat. “Dovedl mě k tomu taťka. Není to moc složité, ale musíte k tomu mít cit. Vědět, že to chcete dělat a o ta zvířata se starat,” dodal mladý chovatel.  

“Město Nový Jičín vnímá tyto akce zapsaných spolků a přes osadní výbor i přes dotační tituly  města rádi tyto akce podpoříme. Zapsané spolky jsou nedílnou součástí každé obce,každé místní části a jsme rádi, že v Loučce tento spolek funguje,“ konstatoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

Zpestřením výstavy, mimo soutěžní část, byla mini prasátka, která dorůstají do váhy jen asi 12 kilogramů. Jak tady zaznělo, v chovatelství jsou módním trendem.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

Zítra
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků