Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nocleh i s jídlem pro bezdomovce? Charita zřídila karty “Zetka”

Novojičínská radnice řešila během léta zvýšené množství stížností na chování bezdomovců, kteří přebývali na veřejných prostranstvích. K dané problematice teď Charita uspořádala přednášku a připravila i další opatření, například karty “zetka”

Přednáška nazvaná Bezdomovectví věc veřejná měla v aule novojičínské radnice osvětlit život lidí bez domova, jak se na ulici dostávají, proč nepracují a zda jim ostatní mají pomáhat.   

“Beseda měla trochu reagovat na to, co se tady během léta děla. Byl tady pohyb s lidmi bez domova a lidé více reagovali na bezdomovce,” sdělil Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín. 

Radnice nechala v létě vyklidit několik míst, kde lidé bez domova na veřejných prostranstvích přebývali a zůstával po nich nepořádek. Pracovníci Charity se občany žijící na ulici ještě více snaží motivovat k změně životního stylu, nebo aby se uchýlili do azylového domu.

“Někdo má problém s tím, že nemůže do práce kvůli zdravotním důvodům, někdo je skutečně jen líný. A my se tyto situace snažíme rozklíčovat a pomoci těmto lidem se od toho dna odrazit,” reagoval ředitel Charity.

K tomu mají pomoci i nové karty “zetka”, které Charita zřídila po vzoru Armády spásy. 

“Člověk, který je osloven člověkem bez domova, že nemá peníze na nocleh v noclehárně, tak může zakoupením “zetka” tu noc zaplatit,” sdělil Marek Procházka, terénní pracovník, Charita Nový Jičín.

Karta “zetko” stojí 50 korun. K dispozici je v místě Charity v Azylovém domě. Pořídit za ni lze nocleh, sprchu, polévku a teplý nápoj 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy