Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aby splnili zákon, pozvali v místní části Nového Jičína -Žilině veterináře přímo do obce

Jak jsme už dříve informovali, od ledna nového roku musí mít všichni psi v České republice čip. Nařizuje to novela veterinárního zákona. Aby tuto povinnost splnili, rozhodli se v místní části Nového Jičína - Žilině pozvat veterináře přímo do obce.

Veterinární lékař Ivo Šturm z Nového Jičína přesunul svou ordinaci na jedno odpoledne do msítní části Žilina a načipoval tu téměř 40 psů. 

“Všichni psi se registrují na levou stranu krku, potom to nalezení čipu čtečkou je poměrně jednoduché. U nás v ordinaci pravidelně nabízíme čipování k očkování , nesetkal jsem se na to s negativní reakcí,” sdělil Ivo Šturm, veterinární lékař.  

Identifikační známka pod kůží má prioritně zamezit chovům psů v nelegálních množírnách. Usnadnit má také pátrání po majitelích zatoulaných psů. 

“Myslím si, že by to mělo být dobrovolné,” reagoval jeden z majitelů, kteří si přišli nechat psa očipovat. “Pozitivní je to v tom, pokud se pes zaběhne,” přidala se další pejskařka. “Jediný přínos vidím v tom, že když se ztratí, tak městská policie bude možná vědět na koho se obrátit,” mínila další chovatelka. 

Informace o povinném čipování se více začaly objevovat před několika měsíci, nicméně procento takto označených zvířat bylo i na Novojičínsku mizivé. Proto se Klub přátel Žiliny rozhodl povolat veterináře přímo do obce. 

“Se synem máme dohromady čtyři psy a uvažovali jsme, že bude složité naložit je do auta, dojet s nimi někam, a tak jsem si řekl, že zkusím pozvat veterináře sem, ať nám načipuje naše psy. A když už bychom ho tady měli, tak jsme se domluvili, že vyvěsíme plakáty a nabídneme i ostatním Žiliňákům, že si mohou nechat psa načipovat,” uvedl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

Možnost nechat si psa očipovat tu využili i sousedních obcí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy