Aby splnili zákon, pozvali v místní části Nového Jičína -Žilině veterináře přímo do obce

Jak jsme už dříve informovali, od ledna nového roku musí mít všichni psi v České republice čip. Nařizuje to novela veterinárního zákona. Aby tuto povinnost splnili, rozhodli se v místní části Nového Jičína - Žilině pozvat veterináře přímo do obce.

Veterinární lékař Ivo Šturm z Nového Jičína přesunul svou ordinaci na jedno odpoledne do msítní části Žilina a načipoval tu téměř 40 psů. 

“Všichni psi se registrují na levou stranu krku, potom to nalezení čipu čtečkou je poměrně jednoduché. U nás v ordinaci pravidelně nabízíme čipování k očkování , nesetkal jsem se na to s negativní reakcí,” sdělil Ivo Šturm, veterinární lékař.  

Identifikační známka pod kůží má prioritně zamezit chovům psů v nelegálních množírnách. Usnadnit má také pátrání po majitelích zatoulaných psů. 

“Myslím si, že by to mělo být dobrovolné,” reagoval jeden z majitelů, kteří si přišli nechat psa očipovat. “Pozitivní je to v tom, pokud se pes zaběhne,” přidala se další pejskařka. “Jediný přínos vidím v tom, že když se ztratí, tak městská policie bude možná vědět na koho se obrátit,” mínila další chovatelka. 

Informace o povinném čipování se více začaly objevovat před několika měsíci, nicméně procento takto označených zvířat bylo i na Novojičínsku mizivé. Proto se Klub přátel Žiliny rozhodl povolat veterináře přímo do obce. 

“Se synem máme dohromady čtyři psy a uvažovali jsme, že bude složité naložit je do auta, dojet s nimi někam, a tak jsem si řekl, že zkusím pozvat veterináře sem, ať nám načipuje naše psy. A když už bychom ho tady měli, tak jsme se domluvili, že vyvěsíme plakáty a nabídneme i ostatním Žiliňákům, že si mohou nechat psa načipovat,” uvedl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

Možnost nechat si psa očipovat tu využili i sousedních obcí.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 12.11. 4:43
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků