Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zápasníci posbírali medaile a uzavřeli sezonu

Zápasníci už před koncem roku hodnotili sezonu. Uzavřeli ji jako velmi úspěšnou, zejména díky několika titulům mistrů České republiky a dalším medailovým pozicím.

Novojičínský zápasnický oddíl má ve svých řadách 2 muže, jeho sílu tak tvoří zejména děti od 6 do 18 let. V letošním roce zaznamenali celou řadu úspěchů a neztratili se ani ve špičkové republikové konkurenci.   

“Máme mnoho umístění, mnoho medailí z mistrovství České republiky jak mladších žáků, kadetů, juniorů. Dovezli jsme i dva tituly mistra republiky, jedno druhé místo a jeho třetí místo,” sdělil Martin Szarowski, trenér Oddílu zápasu TJ Nový Jičín. 

Zkušenosti sbírají zápasníci také na mezinárodních turnajích v České republice, v Polsku a na Slovensku. Velkou chloubou oddílu je přípravka, což jsou děti od 6 do 11 let. 

“Nedávno jsme se zúčastnili mezinárodního  turnaje v Praze, kde jsem se s přípravkama umístili mezi jedenácti oddíly první. Mladší a starší žáci mezi osmi oddíly z republiky, plus dva mančafty z Ukrajiny a dva z Polska, se umístili na třetím místě, takže úspěchy jsou,” dodal Martin Szarowski.

“Vyhrál jsem první místo ze tří. Oba zápasy jsem vyhrál na lopatky,” svěřil se Matěj Staněk, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín.

“Moc se mi nedařilo, byl jsem maximálně druhý,” přidal se Vojtěch Kundrát, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín. 

“Vybojoval jsem asi dvě první, tři třetí a pět stříbrných,” vyjmenoval své úspěchy 

Tomáš Hantschel, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín.

Zdejší zápasníci jsou pyšní na to, že v dnešní  konkurenci mnoha dalších sportů a zájmových aktivit pro děti dokážou i oni přitáhnout mladé zájemce.   

 “My s tím problém nemáme. Jak vidíte, máme plnou tělocvičnu a to ještě chybí děti. Normálně trénink probíhá se zhruba 32 dětmi, celkem je nás 40 zápasících,” upřesnil zápasnický trenér.  

Jako odměnu a motivaci pro děti volí trenéři zážitkové aktivity, které umožňují klukům a holkám prožít společně, pokud jedou na turnaje do zahraničí a vzdálenějších míst v republice. 

“Nelze s dětmi provozovat pořád dokola trénink, hala, turnaj, trénink, tělocvična, turnaj. Ty děti se musí i rozptýlit. Takže my to děláme tak, že jezdíme minimálně o jeden den dříve a jedeme do nějaké jump arény, do aquaparku, aby se ty děti zabavily a trošičku jsme dali kolektiv dohromady i mimo trénink,” zdůraznil Szarowski.

Tečkou za letošním rokem je pro zápasníky velký prosincový turnaj v Polsku, kde srovnají síly mimo jiné i s rakouskými, německými a holandskými konkurenty. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků