Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předvánoční pečení s mistrem Štramberských uší

V době příprav na vánoční svátky je pečení obvyklou aktivitou v mnoha domácnostech. Kdo chtěl získat dobrou radu, jak na to, a nebo si vyzkoušet práci pod vedením zkušeného pekaře, mohl zavítat na workshop do Návštěvnického centra.

Obvykle se v těchto prostorách schází lidé na vernisážích výstav fotografií, v předvánočním čase se tu ovšem prášilo moukou, vonělo tu perníkové těsto a k příjemné pracovní atmosféře vyhrával klavírista. 

“V rámci adventního jarmarku jsme pro veřejnost připravili pekařskou dílničku přímo s mistrem Ladislavem Hezkým. Lidé si tady mohou upéct z těsta na Štramberské uši cokoliv, připravena je spousta vykrajovátek, i malá ouška,” uvedla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Ladislav Hezký je právě jeden z mála pekařů, který může vyrábět opravdové Štramberské uši, Ochrannou známku na ně vlastní město Štramberk. 

“Pro dnešní den jsme připravil kyblík těsta, je tam toho asi 17 kilo. Je to klasické těsto, které používám na Štramberské uši. Takže budou to novojičínské perníčky s vůní štramberských uší,” pousmál se Ladislav Hezký, pekař.  


Voňavé pracovní dílny připravilo Návštěvnické centrum v průběhu prosince dvě, vstoupit mohl kdokoliv, pečené bylo zdarma. Jako svou odpolední aktivitu si její návštěvu zvolilo například i Rodinné centrum Mozaika.  

“My čas na vánoční aktivity máme, dělali jsme přáníčka, dělali jsme vánoční zvyky, ale nemáme troubu. Tak jsme se vydali tady, abychom využili této možnosti a spojili to i s procházkou a vánočníma trhy,” sdělila Zuzana Rosová, Rodinné centrum Mozaika. 
“Jsou velmi šikovní, protože už jsem tady byl loni, byl jsem tady už 8. prosince, a mnozí se tu i vracejí a už jsem si je i trošku vycvičil,” podotkl Ladislav Hezký. 
Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Městská dechová hudba Nový Jičín / koncert

19.07. 15:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků