Skokanem mezi Zdravými městy je Nový Jičín

Nový Jičín je skokanem roku Národní sítě Zdravých měst. Tento titul si vysloužil za svou iniciativu a přístup, zejména za snahu zapojit veřejnost do rozhodovacích procesů.

K myšlenkám a principům Národní sítě Zdravých měst se Nový Jičín hlásí od roku 2015. Jde především o snahu sladit různé oblasti zvyšování úrovně a kvality života občanů v daném městě a jejich začlenění do rozhodovacích procesů.  

“Díky projektu Zdravé město se daří občany zapojovat do diskuze o budoucnosti města, díky různým veřejným projednáním, veřejným fórům a dalším akcím, kde mají  možnost se k jednotlivým záměrům vyjádřit,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Za snahu o participaci veřejnosti na životě města obdržel Nový Jičín v rámci asociace Zdravých měst titul Skokan roku 2019. Ani teď ale neusíná na vavřínech a připravuje další aktivity. 

“Viditelná aktivita je teď příjem žádostí do participativního rozpočtu. Veřejné projednání ke koncepci statické dopravy,  to proběhne 17. února v aule radnice, a během dubna připravujeme tradiční úklid na veřejném prostranství, které vybereme. Další akcí, kterou bych zmínila, je veřejné fórum,” vyjmenovala Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.

Přínos členství v Národní síti Zdravých měst pak vidí místostarosta i v dalších oblastech, například v oblasti osvěty prostřednictvím akcí Ukliďme svět, ukliďme Česko, nebo v nutnosti a zlepšení komunikace mezi jednotlivými odbory úřadu.  

Národní síť Zdravých měst má 131 členů. V Moravskoslezském kraji jsou mezi nimi například Ostrava, MAS Opavsko, Hlučín nebo Kopřivnice.
Mobis Automotive Czech s.r.o.- pracoviště Mobis Automotive System Czech s.r.o.
Mošnov
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Erich Jaeger, s.r.o. pracoviště CT Park Nový Jičín
Nový Jičín
od 19 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

KONEX OCEL s.r.o.
Nový Jičín
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků