Nadané děti povzbudí Qiido, pilotní škola pro MSK je v Novém Jičíně

Rozvoji dětí s mimořádným nadáním se celorepublikově věnuje Nadační fond Qiido. V každém kraji má jednoho výhradního partnera. V Moravskoslezském regionu je to novojičínská Základní škola Komenského 68.

Skupina dětí ze třetích ročníků novojičínské Základní školy Komenského 68 zkouší, zda robot správně reaguje na pokyny, které mu zadali. Mají hodinu Qiido. Tedy výuku, která se věnuje rozvoji dětí s mimořádným rozumovým nadáním. Právě se učí programovat.  

“Modrá, zelená, modrá znamená turbo, a to znamená, že robot bude jezdit rychle,” vysvětlila devítiletá školačka.  “My jsme si už zkoušeli s bluetoothem, že nám tu jezdili dva roboti a dali jsme si i závody,” přidal se spolužák ze třetí třídy.  

“Qiido je nadační fond, který se věnuje podpoře vzdělávání a rozvoji jak kognitivních vědomostí, což znamená IQ, tak potom i sociální emočních dovedností,” uvedla Miriam Janýšková, zakladatelka Nadačního fondu Qiido. 

Základní škola Komenského 68 se práci s nadanými dětmi věnuje několik let formou spolupráce s Mensou v rámci odpoledního Klubu nadaných dětí.. Projekt s Qiidem je druhým rokem přímo součástí vzdělávacího programu školy. 

“Podporuje pedagogy v oblasti identifikace a diagnostiky těchto dětí a podporuje jejich vzdělávání, jak s těmito dětmi pracovat,” sdělila Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín.

“Děvčata pomocí kódu připravují dráhy, po kterých se ti ozoboti pohybují a plní příkazy,” ukázala Petra Chytílková, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín 

Komenského škola je v rámci Moravskoslezského kraje jediným oficiálním partnerem Qiido a stane se mentorem pro ostatní pedagogy v regionu. Zájem už projevily například školy z Kopřivnice nebo Krnova.
AVIDUZ, spol. s r.o.-pracoviště
Hodslavice
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r.o.
Suchdol nad Odrou
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Piešťanský X-force a.s. - provozovna Odry
Odry
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků