Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Angličtinu se v Novém Jičíně učí u malířského stojanu

Hodina anglického jazyka nemusí být jen zoufalým sezením nad učebnicí. Moderní a hravé metody výuky podporují na novojičínské Základní škole Komenského 68. Jednou z nich je kombinace cizího jazyka s druhým předmětem.

Malířský stojan, paleta s barvami a štětec. Na první pohled hodina výtvarné výchovy. Ovšem podle rozvrhu výuka angličtiny. Na Základní škole Komenského 68 v Novém Jičíně takto učí děti cizí jazyk metodou CLIL. 

“Máme tzv. clilovskou hodinu, kdy spojujeme angličtinu a druhý předmět a tentokrát jsem si vzali výtvarnou výchovu. Děti ze třetí třídy se učí angličtinu od první třídy, takže nějaké malé základy mají, a nebojí se. Nebojí se ani malovat, ani mluvit anglicky,” vysvětlila Jana Bártová, učitelka AJ, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín. 

“Mi se taková angličtina líbí, protože se mi líbí to vyslovovat a líbí se mi i ty obrazy. Já jsem si totiž vždycky chtěl namalovat svůj vlastní obraz a teď se mi to podařilo,” podotkl jeden z žáků. “Spojení dvou hodin dohromady se mi moc líbí,” přidala se spolužačka. 

“Já si myslím, že  angličtina není k tomu, abychom se ji učili z učebnic a seděli zoufale nad knížkami, ale abychom věděli, že angličtinu můžeme použít kdykoliv a kdekoliv,” zdůraznila Jana Bártová. 

Podobně kombinované hodiny připravují i na další předměty, například na zeměpis a přírodopis.

 “Není to úplná novinka. CLIL je podporován ministerstvem školství, jsou to věci, které by se měly zavádět,” podotkla učitelka anglického jazyka.

Zábavné formy učení se na této škole snaží podporovat i díky metodě Jolly Phonics. Právě Jana Bártová už své zkušenosti s ní předala mnoha kolegům nejen z Moravskoslezského kraje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy