Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zavřená jsou divadla i kina, funguje novojičínský klub Galerka

Šíření koronaviru má dopad také na kulturní zařízení v kraji. Prázdnotou zejí divadelní sály a kina, bez návštěvníků jsou knihovny a muzea. Naopak v provozu například zůstává v Novém Jičíně hudební klub Galerka s kapacitou 50 lidí.

Beskydské divadlo v Novém Jičíně mělo přivítat plný sál návštěvníků, kteří se těšili na tour kapely Kryštof. Koncert je ale odložen, stejně jako další představení.  

“Beskydské divadlo samozřejmě respektuji nařízení vlády a okamžitě se podle toho zachovalo, to znamená, že jsme pozastavili všechna představení a pro představení pro příští týden se už snažíme vyjednávat  náhradní termíny,” uvedl Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla. 

S jistou dávkou optimismu pokračuje novojičínské divadlo s předprodeji vstupenek na dubnová představení. 

A liduprázdná jsou i další divadla v kraji, v  Ostravě byla do konce týdne zrušena produkce v divadlech Antonína Dvořáka a Jiřího Myrona. 

“Všechny vstupenky, které jsou na představení v tomto týdnu, tedy do 15. března, tak za ně lidem vracíme peníze. Děláme to i pohodlně elektronickou cestou,” reagovala Šárka Swiderová, mluvčí Národního divadla moravskoslezského.

O dalším režimu vrácení vstupného budou ostravská divadlo informovat ve čtvrtek. Lidé až do odvolání také nemohou ani do muzeí, kin a knihoven.

“Jelikož je nařízení vlády, že se nemají konat akce s návštěvností nad 100 lidí, tak zatím zůstává v provozu klub Galerka. Ale samozřejmě budeme operativně řešit situaci podle toho, jak se bude vyvíjet a jaké budou další pokyny,”  reagovala Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Kapacita tohoto kloubu, ve kterém se konají hudební a pořady a cestopisné besedy, je 50 osob. 

Provozovatelé kulturních zařízení doporučují svým příznivcům, aby sledovali jejich webové stránky, kde zveřejňují informace o náhradních termínech programů případně o vrácení vstupného


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků