Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravé město Nový Jičín ruší Veřejné fórum i jarní úklid

Duben je obvykle měsícem, kdy Zdravé město Nový Jičín zvalo veřejnost na řadu společných akcí. Situace kolem koronaviru ovšem letos většinu z nich zrušila, v lepším případě odložila. Odvolána je i jarní kampaň “Ukliďme svět, ukliďme Česko”.

Celorepublikově byl letošní 4. duben vyhlášen jako den ekologické aktivity “Ukliďme svět, ukliďme Česko.” Také v Novém Jičíně měli dobrovolníci vyrazit vyčistit koryto potoka Rakovec. 

“Tato akce z patrných důvodů neproběhne. Jelikož ale celorepublikově probíhá ve dvou termínech, rozhodli jsme se reagovat tak, že se připojíme k podzimnímu termínu a zároveň ji spojíme s kampaní Týden bez odpadu,” uvedla Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.

S ohledem na současný nouzový stav zrušilo Zdravé město také jarní cyklojízdou, která  zahajovala sezonu na cyklostezce Koleje a současně podporovala kampaně “Do práce na kole”, do níž je spuštěna registrace.  

“Jsme v kontaktu s vyhlašovatelskou organizací. Sami hledají  cestu, zda tu aktivitu nechat v původním nastavení, protože spousta lidí má home office, takže cestu do práce v podstatě nepodnikají, takže jednou z těch alternativ je, že by se ta výzva přesunula. Bude to rozhodnuto v nejbližších dnech,” sdělila koordinátorka Zdravého města.   

Na konci dubna se také lidé měli sejít na tradičním diskuzním fóru.

“I kdyby ta opatření, které jsou teď nařízena, byla rozvolněna, tak nevidíme jako nejvhodnější cestu okamžitě pořádat akci s takto vysokou účastí ve velkých prostorách,” podotkla Lucie Hrdličková. 

Komise Zdravého města co nejdříve rozhodne, zda fórum posune, nebo jej zruší. Ve druhém případě  bude občany informovat o plnění priorit z předešlých let na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail