Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pracovníka pily ve Frenštátě pod Radhoštěm zavalilo dřevo, letěl pro něj vrtulník

Záchranáři zasahovali v úterý odpoledne u vážného pracovního úrazu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pracovníka pily tam zavalily dřevěné desky. Ve vážném stavu ho musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Informace o zraněném muži přišla na tísňovou linku krátce po sedmnácté hodině. První záchranáři u něj byli do pěti minut. " Třiatřicetiletý muž byl zavalen balíkem desek při jejich manipulaci pomocí vysokozdvižného vozíku," informoval mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Desky mu spadly přímo na nohy a záchranáři ho museli uvést do umělého spánku. "Utrpěl vážná poranění, lékař provedl intubaci jeho dýchacích cest a pacient byl převeden na umělou plicní ventilaci," doplnil mluvčí záchranářů.

Po prvotním ošetření ho transportoval vrtulník na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Případem se zabývá i policie. "Na místě se nacházelo několik svědků, nyní probíhají jejich výslechy. Prověřuje se, zda pracovníci dodrželi všechny bezpečností předpisy a normy," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy