Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkář v Trojanovicích narazil do odbočujícího auta. Jeho spolujezdkyně skončila v ohrožení života v nemocnici

Tři zraněné si vyžádala sobotní srážka motorky s osobním autem v Trojanovicích na Novojičínsku. Nehoda se stala při odbočování osobního auta. Padesátiletou spolujezdkyni o rok mladšího motorkáře transportoval do nemocnice v ohrožení života vrtulník.

V sobotu krátce po 14. hodině se v Trojanovicích na Novojičínsku málem stala tragédie.

"Řidič motocyklu značky Suzuki 650 narazil do před ním odbočujícího osobního vozidla Škoda Rapid," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

K nehodě okamžitě vyrazili hasiči, záchranáři, policisté a vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Motorkářova padesátiletá spolujezdykně byla podle lékařů v přímém ohrožení života.

"Zasahující lékaři zjistili při prvotním vyšetření známky svědčící pro poranění mozku, dále zranění hrudníku a obou dolních končetin. Ženě musely být zajištěny dýchací cesty a přístrojem řízená ventilace, byla uložena do podtlakové matrace a po podání léků ji posádka LZS šetrně transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

O rok mladší motorkář utrpěl těžké zranění hrudníku a břicha. Sanitka ho převezla do frýdecko-místecké nemocnice.

"Řidička vozidla ročníku 1956 po kolizi utrpěla lehká zranění, zkouška na alkohol byla negativní," doplnila policejní mluvčí.

Jak přesně se nehoda stala, teď budou zjišťovat policisté. V pondělí ale uvedli podrobnosti z výpovědi řidičky osobního auta.

„Řidička vypověděla, že špatně odbočila na kruhovém objezdu a poté se chtěla otočit. Zapnula pravý blinkr, přistavila u krajnice, poté vyhodila levý blinkr a započala otáčení a zřejmě přehlédla za ní jedoucí motocykl,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková

Výpověď motorkáře zatím policie k dispozici nemá, protože to neumožňuje jeho zdravotní stav.

„Řidička osobního auta je důvodně podezřelá ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnila Viačková.

K případu bude přizván znalec, který bude muset posoudit všechny okolnosti nehodového děje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy