Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozvodněná Jičínka byla na třetím stupni a voda dál straší obyvatele Žiliny

Vydatné deště ohrozily několik lokalit Moravskoslezského kraje, mezi nimi také novojičínskou Žilinu. Tu v roce 2009 spláchla blesková povodeň a lidé zde srážky sledují s velkými obavami. Na toku Jičínky byl v pátek ráno vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity.

Hladina toků na Novojičínsku se začala zvedat ve čtvrtek odpoledne, další vydatné srážky ji v pátek ráno dostaly na nejvyšší povodňový stupeň. Situace nenechávala v klidu obyvatele místní části Nového Jičína - Źiliny, kteří začali domy zabezpečovat pytli s pískem. V paměti mají ničivé povodně z roku 2009.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “My, co bydlíme kolem vody, tak jsme celou noc hlídali. Ráno se ta situace začala zhoršovat.”
obyvatel Žiliny:  “Bydlím padesát metrů od Jičínky. Když byla minulá povodeň, tak jsem bydlel tamhle U jezu, a tam nás to vyplavilo. Já se bojím.”
obyvatel Žiliny:  “Náš je tady ten dům u vody. Zatím je to pořád stejné, ale má dále pršet, tak se řeka asi vylije.”

Od šesté hodiny ráno zasedala v Novém Jičíně povodňová komise. Třetí stupeň byl také na čas vyhlášen na místních potocích Zrzávka a Rakovec. Hasiči odčerpávali vodu na asi 30 místech, mimo jiné ze sklepa mateřské školy v Žilině.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Situaci monitorujeme. Přes noc jsme vydali už několik opatření. V současné chvíli jsme na druhém stupni povodňové aktivity. bohužel, voda dále stoupá, a ta prognóza na delší období není příznivá.”

Kritická místa kolem vodních toků bude město nadále monitorovat. Preventivně připravuje další pytle s pískem a také prostory pro případnou evakuaci obyvatel.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků