Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město má první služební elektromobil, vedle něj přibude i vůz na CNG

Novojičínští úředníci budou jezdit ekologicky. Město dosáhlo na státní podporu alternativních způsobů dopravy a pořídilo služební elektromobil. Následovat bude ještě druhý vůz na zemní plyn.

Nový Jičín využil výzvu na poskytnutí podpory alternativních způsobů dopravy, kterou vyhlásilo ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí. Z deseti služebních vozidel teď dvě vymění za automobily s ekologickým pohonem.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “My jsme se toho projektu zúčastnili a pro městský úřad jsme získali první elektromobil, která úřad má. Dotace je 40 procent z pořizovací částky. Vozidlo stálo 480 tisíc korun, skoro 200 tisíc bude dotace.”

Dojezd elektromobilu je 280 kilometrů.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Využívat ho budeme především v rámci jízd po městě, kde je ta ekologie pro nás zásadní. Nahradí to dieselové vozidlo. Samozřejmě i ten provoz je úspornější, jsou zde menší náklady na opravy, olej a servisy.”
Radek Kudělka, služební řidič, Odbor organizační, MěÚ Nový Jičín: “Z osmdesáti procent jezdím ve městě. Zrovna dneska jsme elektromobil využili na služební cestu na Horní Bečvu. Najeli jsme zhruba sto kilometrů a vozidlo ztratilo zhruba 27 procent baterie.”

Úspornější provoz si radnice slibuje také od druhého automobilu, který v rámci vyhlášeného programu získalo, tentokrát na stlačený zemní plyn. Ten doplní vozový park města v říjnu.

Už tři roky zde také městskou hromadnou dopravu zajišťují pouze elektrobusy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků