Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahrada je dráhou pro koloběžky i bludištěm

Kompletní revitalizaci má za sebou mateřská škola na ulici Jubilejní. V loňském roce nechalo město opravit budovu, teď na podzim skončila rekonstrukce zahrady. Děti mají k dispozici sportovní i smyslové prvky.

Nové tartanové víceúrovňové hřiště, dráhy pro koloběžky, bludiště nebo tunel z vrbového proutí. To vše a další prvky nabízí dětem mateřské školy Máj na ulici Jubilejní zrekonstruovaná zahrada. Práce skončily před pár dny a mohou si ji užít ještě před nástupem zimy.

Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín: “Měli jsme snahu, aby ta zahrada byla jak pro sport, tak i pro smyslové vnímání a prožitkové učení. Takže celá zahrada má větší užitečnost a více prvků, které děti mohou využívat.”
děti MŠ Jubilejní:  “Mi se nejvíce líbí ten tunel. Mně tunel a bludiště. Skluzavka."

Odhadované náklady na revitalizaci zahrady byly kolem 3 a půl milionu korun. Výběrovým řízením se podařilo cenu snížit o 400 tisíc. Spolu s novými herními prvky na zahradě zůstaly i některé starší prolézačky a klouzačky, které ještě svou funkčností vyhovovaly, a byly pouze repasovány. Přibyly i ovocné stromy, maliníky a jahodníky.

Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín: “Velice pěkný prvek je smyslové bludiště, které je vysypáno různě velkými kamínky. Děti mohou v létě bosky, teď tedy rukama hmatem, zkoumat různé povrchy. Současně je to také bludiště a děti zde mohou hrát různé hry.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Já jsem především rád, že se každý rok daří opravovat nějakou zahradu mateřské školy. Postupně se je snažíme revitalizovat všechny s tím, že šest už máme za sebou.”

Rekonstrukci má za sebou také zahrada u školky na Máchově ulici, a naopak na ni čekají na Komenského a zejména ve Smetanových sadech.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tam se zatím v návrhu rozpočtu podařilo prosadit 3 miliony 600 tisíc korun na rekonstrukci této zahrady, takže věřím, že příští rok proběhne. Pak nám ještě bude zbývat Komenského mateřská škola, kde ta zahrada je také v tristním stavu a také bychom se k ní rádi dostali, ale to bude pravděpodobně v roce 2022.”

Stejně tak město rekonstruuje i samotné budovy školek. Tato na ulici Jubilejní získala v loňském roce nový plášť a okna, což v důsledku znamenalo také snížení energetické náročnosti objektu. Na tuto investici za zhruba 8 milionů korun se radnici podařilo získat dotaci z Evropské unie ve výši 35 procent částky, tedy zhruba dva a půl milionu korun.
Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků