Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Propustné víko a čisté odtoky. To jsou opatření, která zabrání v zatopení částí Žiliny

Téměř každý vydatnější déšť způsobí v místní části Nového Jičína Žilině problémy vždy ve dvou místech. Voda zatopí sklepy a pozemky několika domů a také mateřskou školu. Nicméně město teď provedlo určitá opatření, která by tomu měla zabránit.

Kdykoliv zasáhne Nový Jičín vytrvalý déšť, nejvíce obav z velké vody mají obyvatelé místní části Žilina. Opakovaně tu zaplavuje dva bytové domy a mateřskou školu.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Jediné řešení vždycky bylo zajít sem a nadzvednout poklop té šachty. Tím pádem se ta voda ztratila do kanalizace.”

Nicméně takový postup nebyl bezpečný. Tento pozemek není majetkem města, ovšem budova školky ano, a ta k se rozhodlo situaci řešit. Na odtoku dešťové vody už je namontováno propustné víko, pročištěn byl také kanál směrem od parkoviště.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “No a to nejzásadnější nás čeká, to je ta příčina všeho, nad těmi bytovými domy se nalézá koryto, kde se ta voda vždy během chvilinky shromáždí a poté přetéká přes louku k těm bytovým domům. Tam jsme zjistili, že je ucpaný propoj do kanalizace, která vede pod cestou.”

Pozemek ale patří Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno a radnice se s vlastníkem na řešení problému musí dohodnout. Další, od roku 2009, pravidelně zaplavovanou lokalitou v Žilině jsou domky kolem ulice Na samotě u místní restaurace.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Ten propustek byl zanesený, tam bylo nahoře asi jen pět centimetrů, kudy mohla protékat voda.”

Tady už je problém vyřešen. Propustek vyčistili dobrovolní hasiči z místní části Straníku.
Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků