Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Užijte si online koncerty z Galerky, začínají tento pátek

Hudební klub Galerka znovu pořádá koncerty. Chce svým příznivcům poskytnout kulturní zážitek alespoň formou online. První přenos začíná v podvečer poslední listopadový pátek

Pořádat a v podstatě ani plánovat v této době živé kulturní produkce nelze. Městské kulturní středisko se proto rozhodlo přesunout svou činnost částečně do on-line podoby a bude nabízet přenosy z klubu Galerka.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jak teď říkáme, když nemůžete vy k nám, tak my půjdeme k vám. To znamená, že Galerka se přenese na monitory televizí, počítačů, tabletů a budeme hrát živě. První koncert, který budeme takto realizovat, bude tento pátek 27. listopadu a bude to koncert skupiny TA Hakuna.”

Z pohodlí domova si příznivci Galerky a čtyřčlenné party muzikantů z Frýdku-Místku a Nového Jičína mohou koncert spustit 27. listopadu v sedm hodin večer na streamu, který bude na webu městského kulturního střediska.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Abychom trošku navodili pocit kontaktu muzikanta s divákem, snažíme se o to, aby diváci, kteří online přenos budou sledovat, aby mohli nějakým způsobem reagovat. Kapela bude mít před sebou monitor a na tom monitoru se zobrazí vzkazy, které diváci pošlou. Tím budou moci být s tou kapelou v kontaktu.”

Stačí reagovat třeba smajlíkem. Formulář pro poslání vzkazu je na webu kulturního střediska.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Nemusíme ale zůstat jen u koncertů, mohou to být i beseda a přednášky. Vzhledem k tomu, že standardně se program tvoří i půl roku, rok dopředu, tak tenhle alternativní program tvoříme prakticky ze dne na den. Takže teď nemohu říci další termíny, kdy budou, ale vše bude na webu a facebooku.”

Kapacita Galerky je necelých 50 lidí. Pokud ji vládní omezení nedovolí otevřít ani po novém roce, bude kulturní středisko pokračovat v přímých přenosech také v lednu. Plánuje i to, že některé nadregionální koncerty by se mohly dostat do online podoby i v době, kdy už budou moci hrát kapely i pro přímé publikum.
Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Thomas Sean Noble - Městská tržnice Nový Jičín
Nový Jičín
od 95 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků