Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pouliční nápisy v Novém Jičíně vybízí k lepší náladě

V ulicích Nového Jičína se objevilo několik nápisů, které vybízí k zamyšlení nebo třeba jen zlepší náladu. Na chodníky je malují studenti v rámci projektu Mládež kraji. Jeho cílem je vzbudit u mladých lidí zájem o dění ve městě.

Skupina několika dívek vybavená odolnými barvami vyrazila na konci listopadu do ulic Nového Jičína a na čtyřech místech za sebou nechala nápisy a symboly. Nejednalo se ovšem o vandalismus, ale o schválený projekt Malování městem.

Nikola Tkadlečková, projekt Malování městem: “Nacházíme se na ulici Sokolovská, kde právě malujeme nápis: Tady by bylo skvělé místo pro strom.”

Další lokality, kde se pouliční nápisy v Novém Jičíně objevily, jsou u Střediskem volného času Fokus, na Palackého nebo ve Smetanových sadech.

Kristýna Vodáková, projekt Malování městem: “Shromáždili jsme se asi skupina 15 mladých lidí a řekli jsme si, že se v poslední době na sebe moc mračíme, lidé jsou smutní až někdy nepříjemní, a že chceme trošku pozitivity vnést do města. A tak vznikl tento projekt.”

Místa, na kterých nápisy vznikají, konzultoval tým tvůrců s městským úřadem. Další budou přibývat v příštím roce, celkem jich bude okolo patnácti

Malování městem je podpořeno z loňského programu Mládež kraji, který realizuje Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje spolu s dalšími partnery.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Mládež ve věku 13 až 26 let se mohla přihlásit se svými nápady, jak oživit město, jak tady přinést něco nového. Nakonec bylo podpořeno šest projektů.”

Mladí lidé tu získali na své nápady celkem 125 tisíc korun. Padesáti procenty se podílí město.
Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků