Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S adventem bude Nový Jičín zářit, ale bez jarmarku

Náměstí zdobí vánoční strom a poprvé obří adventní věnec. Co na něm letos ale nebude, je sváteční jarmark. Vedení města rozhodlo, že trhy ani kulturní program se kvůli vládním omezením konat nebudou.

Zhruba deset metrů vysoký vánoční smrk pro Nový Jičín věnovala rodina z nedalekých Mankovic. Na náměstí byl převezen v polovině týdne. čeho se tu ale lidé letos nedočkají, je dřevěné městečko pro adventní jarmark.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”S tím rozhodnutím jsme opravdu čekali do té poslední možné chvíle. Ještě včerejší rada města diskutovala na toto téma. Bohužel musím oznámit, že město Nový Jičín nebude v letošním roce pořádat adventní trhy.”

Nebude ani slavnostní rozsvícení vánočního stromu a novoroční ohňostroj.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Problém novojičínského náměstí je ten, že ať bude nařízení vlády jakékoliv, co se týče omezení počtu osob, tak na tomto veřejném prostoru nemůžeme zajistit neprůchodnost.”

Přesto ale bude důvod si do centra města v předvánočním čase zajít. Lákadlem, kromě hlavního zeleného symbolu Vánoc, je nový obří adventní věnec.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Město Nový Jičín pořídilo nový elektrický adventní věnec na miskovou kašnu. Každou sobotu se rozsvítí jedna svíce.”

Nazdobeny už jsou také ulice a centrum, rozsvěcet se budou postupně, celé město bude zářit s nástupem adventu.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Vánoční strom bude zdobit nová světelná elektrická výzdoba, světelné pugety, hvězdičky a několikametrový světelný řetěz v bílo-zlatém provedení.”

Na náměstí bude také dřevěný betlém, zvonička a jako další novinka malé vánoční městečko pro děti. Před Vánoci zde bude možné koupit kapra.

Centrum města je pod dohledem kamerového systému. Všichni, kdo se na výzdobě podílejí doufají, že dekorace vydrží až do konce vánočních svátků a odolají zkoumavému zásahu dětí, případně záměrnému poškození vandalů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy