Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti do Žerotínského zámku nemohou, muzeum za nimi poselství Vánoc vyslalo do škol a školek

Tradiční akce Vánoce v muzeu dostala letos nový nádech. Když děti do Žerotínského zámku nemohou, vyslalo muzeum poselství Vánoc za nimi. Do škol a školek putují krabice s baňkami a dalšími potřebami pro sváteční tvoření.

Tradiční akce Vánoce v muzeu letos pojímá téma Archanděla Gabriela, zvěstovatele zpráv. Ovšem koná se v době vládních omezení, a tak v jiné variantě. Do škol a školek v Novém Jičíně a okolí putují balíčky s předměty a instruktážním videem, podle kterého si děti vytvoří vánoční baňku, přáníčko a anděla z ovčího rouna.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: ”My jsme si Vánoce v muzeu nechtěli nechat ujít a tak jsme se rozhodli, že dětem natočíme video o tom, co by tady s námi prožily. A celá ta atmosféra bude muset takto zprostředkovaně na děti působit.”

Školy si krabice s přichystanými dekoracemi pro tvoření vyzvednou v Žerotínském zámku, nachystáno je jich okolo 700.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Tady to je nachystaná sada pro třídu, kde je dvacet dětí. Pro každé dítě je tam připravená baňka. další materiál, ze kterého budou vyrábět, je ovčí rouno a z toho si vyrobí podle toho videa, kde jim to popíšeme, takového andílka. A jako překvapení jsme dětem nachystali tradiční vánoční pohledy.”

Podle poskytnutého návodu budou děti také vyrábět vánoční přání zdobená razítky z brambor.

Lenka Juráčková, Muzeum Novojičínska: ”Brambor si rozřízneme na půl, nožíkem vytvoříme motiv obrázku, třeba hvězdičku, stromeček nebo srdíčko. Potom bramboru usušíme a vybereme barvu, ideální jsou tempery, a tiskneme. Výsledný efekt můžeme doplnit textem, krátkým přáním nebo veršem z koledy.”

Další instrukce mladým tvůrcům napoví, jak ozdobit baňku. K tomu budou potřebovat štětec, připravené třpytky a lepidlo.

Alois Krutílek, malíř na sklo: “Nejprve si naneseme lepidlem hvězdičky nebo jakýkoliv jiný motiv, který si vymyslíme, a potom to posypeme třpytkami a otřepeme. Na baňce nám zůstane zlatá vánoční hvězdička. Dalšími motivy mohou být větvičky, rampouchy, vločky.”

Pracovníci v Muzeu Novojičínska budou rádi, když jim ze škol a školek přijdou na oplátku také třeba krátká videa nebo fotografie dokumentující, jak se výtvory povedly.
Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

R cars prodej s.r.o. - provozovna
Bílovec
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků