Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po návratu do lavic už novojičínští školáci nemusí do klecí, mají nové šatny

Po opětovném návratu do lavic se žáci Základní školy Tyršova v Novém Jičíně dočkali dárku v podobě nových šaten. Desítky let staré klece nahradily skříňky. Kromě toho stavební zásah v suterénu zbavil budovu školy vlhkosti.

Postupná rekonstrukce více než 130 let staré školní budovy na Tyršově ulici v Novém Jičíně probíhá několik let. Nová je fasáda a třeba také šatny na prvním stupni. Teď se mimo jiné splnilo přání žáků z vyšších ročníků - místo klecí mají šatní skříňky.

Magda Trávníčková, ředitelka ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Letos jsme se po mnoha letech dočkali těchto nových krásných prostor pro žáky druhého stupně. Je zde 300 skříněk, na druhém stupni máme 294 žáků, takže každý má svou skříňku.”
žáci ZŠ Tyršova:  “Je to hezké, příjemné, dost místa.” “Určitě je to lepší, že si tam můžeme schovat učebnice.”

Součástí stavebních úprav v suterénu školy bylo ale především také odvlhčení budovy.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Celkový rozsah prací byl 8 milionů 440 tisíc korun, kde bylo nejen zkvalitnění šaten, které byly ve velmi špatném stavu, ale byly to i rozsáhlé sanační práce, které se dotkly venkovních i vnitřních zdí.”
Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína: “Toto je stavební úprava, ke které jsme byli tak trošičku donuceni, protože po té, co byla v roce 2017 zrekonstruovaná fasáda historické budovy, tak se ukázalo, že od země vzlíná voda.”

Město dalo na letošní údržbu a modernizaci svých škol a školek více než 24 milionů korun. Před dokončením je ještě atrium Základní školy Komenského 66.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy