Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černé roucho "zahalí" Muzeum Novojičínska, událost předznamená koncert

Muzeum Novojičínska připravovalo na letošní podzim velkolepou výstavu Černé roucho. Vládní opatření ale její vernisáž několikrát posunula, nakonec až na leden. Co už ale pořadatelé odkládat nemohli, byl koncert duchovní hudby, který je součástí projektu.

Hudebníci z různých koutů republiky se sešli v novojičínském Žerotínském zámku, aby zde odehráli koncert duchovní hudby - jezuitské nešpory, který vznikl speciálně pro výstavu Černé roucho, věnovanou působení jezuitského řádu v tomto regionu. Její vernisáž musela být kvůli vládním opatřením už dvakrát odložena, koncert už přesouvat nešlo. Budoucí návštěvníci jej tedy uslyší ze záznamu.

Zdeněk Orlita, ředitel Muzea Novojičínska: “Koncert budeme mít připravený pro online použití, budeme mít kompletní nahrávku, kterou zpřístupníme na youtube kanále Muzea Novojičínska.”

Současně dobová hudba poslouží k podkreslení výstavy. Lidé uslyší česko-latinsko-německý repertoár Adama Michny z Otradovic nebo i písně jezuitů, kteří zde působili.

Michal Pospíšil, komorní soubor Ritornello: “Tady byl rektorem koleje Christoph Todtfeller, který v roce 1667 vydal písničku o hledání zbloudilé ovečky. Takový jinotaj, ta zbloudila ovečka byla nekatolická, která je v ohrožení.”

Koncert bude zveřejněn zhruba za týden, vernisáž bude výstavy 14. ledna. Do té doby bude Černým rouchem pomyslně zahalena i část fasády Žerotínského zámku, a to animací z dílny Fakulty umění Ostravské univerzity.
Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 91 Kč/hod.

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků