Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohou ozdobit strom v Návštěvnickém centru

Rodinné centrum Mozaika připravilo pro veřejnost „Andělskou výzvu“. Lidé mohou sami ozdobit vánoční strom v Návštěvnickém centru. To už znovu otevřelo své expozice a získá tak originální dekoraci.

S nástupem rozvolňování vládních opatření mohlo opět otevřít své expozice klobouků a generála Laudona Návštěvnické centrum. Kromě toho zde ale lidé mohou zavítat i za jiným účelem - za Andělskou výzvou, která se zrodila v rodinném centru Mozaika.

Zuzana Rosová, Rodinné centrum Mozaika: “My jako Rodinné centrum Mozaika nemůžeme momentálně dělat akce být s lidmi tak, jak jsme zvyklí. A protože jsme s nimi chtěli i nadále zůstat v kontaktu, tak jsme založili online Mozaiku. Dělali jsme virtuální lampionový průvod, online výstavu adventních věnců a teď v adventním čase jsme vytvořili Andělskou výzvu, která spočívá v tom, že děti s rodiči, s prarodiči nebo ty starší samy, vyrobí jakoukoliv papírovou ozdobu. Tu přinesou do Návštěvnického centra do krabice Andělská výzva.”

Ozdoby mohou lidé do krabice vkládat v době od 4. do 18. prosince. Postupně budou dekorovat vánoční strom v Návštěvnickém centru.

Michal, 10 let: “Přinesl jsem na stromeček dvě ozdoby, vyráběli jsme je ještě minulý rok na školní jarmark.”
Kristýna Juliová, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Myslíme, že je to úplně úžasný nápad. Budeme mít letos nejoriginálněji vyzdobený stromeček, co jsme za dobu, co fungujeme, měli.”

Ani autoři ozdob ale o výsledný zážitek nepřijdou. Jejich pověšení na strom bude Mozaika přenášet na svém facebooku. Ujme se ho zástupce rodinného centra v kostýmu anděla.

Samotné Návštěvnické centrum už je nyní pro veřejnost opět kompletně otevřeno. Funguje turistické informační centrum a přístupné jsou obě expozice.

Kristýna Juliová, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Pouze musíme dodržet aktuální nařízení vlády a máme kapacitu omezenou na 25 procent. Takže do obou expozic může pouze dvacet osob, tedy do každé po deseti.”

Kromě toho se i tady snaží vnést mezi Novojičíňáky sváteční atmosféru a připravili akci v rámci projektu Historické perly Podbeskydí - Procházku městem s nádechem Vánoc. Konala se během uplynulé soboty a zakončena byla pečením perníčků s mistrem štramberských uší Ladislavem Hezkým.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy