Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školka Vančurova obdaruje opuštěná zvířata, sbírku krmiva pro psy a kočky dostanou dva útulku

Počet zvířat, která končí v útulcích, obvykle nejvíce roste po vánočních svátcích. Také proto se v adventním čase rozhodli uspořádat sbírku pro opuštěná zvířata v jedné z novojičínských mateřských škol. Už po prvním týdnu shromáždili spoustu dobrot pro psy a kočky.

Sbírku pro zvířecí útulky pořádali v mateřské škole na ulici Vančurov poprvé před dvěma lety, letos se ji rozhodli vyhlásit podruhé. Už během několika málo dnů byli mile překvapeni množstvím přineseného krmiva a dalších věcí.

Markéta Benešová, MŠ Vančurova, Nový Jičín: “Jelikož si povídáme s dětmi, že k Vánocům patří i obdarovávání, tak jsme se rozhodli, že když děti navíc milují zvířata, že bychom letos opět obdarovali například psy a kočky z útulku. Poprosili jsme rodiče a uspořádali jsme pro ně společnou vánoční sbírku.”
Jiří Marek, rodič dítěte v MŠ Vančurova, Nový Jičín: “Mám tady syna a přispěl jsem tím, že jsem přinesl takové ty pamlsky pro psy. Já jsem vyrostl se dvěma psíkama doma, naši je měli v rodinném domku. Momentálně nemáme, bydlíme v bytě.”
děti MŠ Vančurova, Nový Jičín:  “Já jsem jim tam dal granulky a pak ještě konzervu.” “Přinesla jsem žvýkací tyčinky pro psy.”

Děti si také ve školce mohly jeden den s domácími mazlíčky i pohrát a byly nadšené. Psy a kočku tu zkrátka nemají každý den - a ne každý má zvíře doma.

Inspirace pro pomoc opuštěným zvířatům právě v této době vychází ale ještě z dalšího ne příliš lichotivého faktu.

Markéta Benešová, MŠ Vančurova, Nový Jičín: “Víme, že Vánoce jsou taky období, kdy právě mnohdy je nevhodný dárek pejsek nebo kočička.”

Nosit mohou lidé do školky různé pamlsky, granule, deky nebo hračky ještě v průběhu prosince. Dárky pak poputují do útulku pro psy v Kopřivnici, který pro odchycená zatoulaná zvířata využívá i Nový Jičín, a do podobného zařízení v Bystřici pod Hostýnem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy