Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Proinvestiční rozpočet Nového Jičína posílí stomilionový úvěr

Nový jičín bude v roce 2021 hospodařit se schodkovým rozpočtem. Zastupitelé proto schválili přijetí 100 milionového úvěru. Financovat se z něj budou tři zásadní investiční akce související zejména s bydlením.

Na straně výdajů 902 milionů korun, v položce příjmů 707 milionů. Takto vypadá rozpočet Nového Jičína, který pro příští rok schválili zastupitelé. Rozdíl město pokryje vlastními zdroji na účtech a 100 milionů získá z investičního úvěru, který bude účelový na tři velké projekty týkající se bydlení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína:

“Jedna z největších investičních akcí, která v příštím roce započne a měla by skončit v roce 2022, je rekonstrukce bytového domu K archivu, je to bývalý Dům sester, ubytovna, kterou město darem převzalo od kraje v roce 2016. je to akce za zhruba 65 milionů korun. Mělo by zde vzniknout 39 startovacích bytů pro mladé lidi do 35 let.”

Část úvěru použije radnice na revitalizaci dvou panelových domů s celkem 87 byty. Dalším důležitým projektem bude realizace dlouho plánovaného rozšíření Střediska volného času Fokus za 20 milionů korun.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Dojde tam k přistavení nádstavby nad vstupní halou, kde vznikne nový sál, nová terasa, nové klubovny a část budovy bude zateplena. Je potřeba le říct, že na tuto akci získáme asi 14 a půl milionů dotaci.”

23 milionů korun, tentokrát bez dotace, bude stát zajištění statiky novodobé přístavby Beskydského divadla. Do podoby rozpočtu ale zatím nebyly zaneseny změny v souvislosti s vládou navrženým daňovým balíčkem. Radnice na ne bude reagovat začátkem příštího roku.

Témata: úvěr
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků