Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vytoužené dárky “na míru” se dostanou do novojičínského azylového domu

Splnit konkrétní přání konkrétních dětí. Takto funguje projekt novojičínské Charity, která se snaží o Vánocích obdarovat děti ze znevýhodněného prostředí. Pomáhá ji veřejnost, a také například jedna z místních mateřských škol.

Akci nazvanou Dárek pro Ježíška pořádá novojičínská Charita sedm let. Pokaždé díky pomoci dobrovolníků obdaruje kolem 35 místních dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Markéta Brožová, Charita Nový Jičín: “Vyzýváme dobrovolníky, rodiny, zda by se nechtěli připojit ke snaze udělat hezčí Vánoce dětem, které je třeba úplně hezké vždycky nemají. A právě se nám druhým rokem zapojila i školka v Loučce.”

Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka: “Oslovila jsem kolegyně, rodiče, přispěli a podařilo se nám zakoupit opravdu pěkné dárky. Máme chlapečka a holčičku. Učíme tím děti, že nejen ony, když přijmou ten dárek, mají radost, ale i někoho obdarovat je veliká radost.”

Konkrétní přání konkrétních dětí zjišťují sociální pracovníci z dopisů pro Ježíška. Tady ve školce tak splnili touhu po autíčku na ovládání a panence.

Darovaný vánoční dárek pod stromečkem objeví díky projektu Charity děti, které v současné době žijí ve zdejším azylovém domě, nebo i ty, která už se odstěhovaly, ale jejichž rodiny pomoc charity stále potřebují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy