Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školka v Loučce splnila přání z dopisu pro Ježíška

Splnit konkrétní přání konkrétních dětí. Takto funguje projekt Charity, která se snaží o Vánocích obdarovat děti ze znevýhodněného prostředí. Pomáhá ji veřejnost, a také jedna z mateřských škol.

Zazpívat si vánoční písničky, upéct vánočku, seznámit se s lidovými tradicemi a udělat dobrý skutek. Takto si užívaly předvánoční čas děti v mateřské škole v Loučce. Zapojily se do projektu Charity nazvaného Dárek pro Ježíška, který si dal za cíl splnit konkrétní přání konkrétních dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Markéta Brožová, Charita Nový Jičín: “Vyzýváme dobrovolníky, rodiny, zda by se nechtěli připojit ke snaze udělat hezčí Vánoce dětem, které je třeba úplně hezké vždycky nemají. A právě se nám druhým rokem zapojila i školka v Loučce.”

Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka: “Oslovila jsem kolegyně, rodiče, přispěli a podařilo se nám zakoupit opravdu pěkné dárky. Máme chlapečka a holčičku. Učíme tím děti, že nejen ony, když přijmou ten dárek, mají radost, ale i někoho obdarovat je veliká radost.”

Akci pořádá Charita sedm let. Pokaždé díky pomoci dobrovolníků obdaruje kolem 35 které žijí ve zdejším azylovém domě, nebo i ty, která už se odstěhovaly, ale jejichž rodiny pomoc charity stále potřebují.

Konkrétní přání konkrétních dětí zjišťují sociální pracovníci z dopisů pro Ježíška. Tady ve školce tak splnili touhu po autíčku na ovládání a panence.

Sváteční den ve školce dále děti věnovaly pečení vánočky a připomenutím tradic.

Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka: “Děti se naučí pletení, podívají se, že je to jiné těsto, než ze kterého pečou cukroví, a poví si něco o tradicích.”

K umocnění atmosféry lidových Vánoc se pracovnice školky převlékly i do valašských krojů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy