Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Registrace do baby a senior taxi je zdarma, klienti zaplatí jen jízdy

Služba baby a senior taxi funguje v Novém Jičíně třetím rokem. Za tu dobu prošla několika změnami. Radnice se ji nyní opět snaží zatraktivnit a poslední novinkou je zavedení registrace zdarma. Uživatelé tak zaplatí už jen za samotné jízdy.

Ke konci roku 2020 registroval odbor sociálních věcí 360 uživatelů baby a senior taxi, v pololetí to bylo zhruba 200. Aby byla služba i pro město více rentabilní, snaží se počet uživatelů zvyšovat. Motivací může být novinka - vyřízení registrační průkazky zdarma. Stála 30 korun.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Rada města rozhodla o zrušení poplatku za službu baby a senior taxi na celý příští rok.

Tento krok už radnice vyzkoušela ve druhé polovině roku a odezvou byl právě rostoucí počet uživatelů. Klienti mohou absolvovat 8 jízd v měsíci, jedna stojí 20 korun. I tak město službu dotuje sta tisíc korunami ročně.

Lenka Šablaturová, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Jakmile to situace dovolí, budeme s kolegyní obcházet i některé domy, kde v suterénu stojíme a vydáváme průkazy. Lidé tak nemusí jít na městský úřad, a mohou průkaz obdržet přímo v místě bydliště.”

Prioritně lze průkazky vyřídit na sociálním odboru na Divadelní ulici, po opětovném otevření Senior pointu v domě na Revoluční ulici to bude možné i tam.

I když je tato služba určena také dětem do čtyř let s doprovodem, ve valné většině si dotované taxi volají lidé starší 65 let.

Lenka Šablaturová, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Převážní uživatelé jsou skutečně pouze senioři, maminky s dětmi jezdí ojediněle, v tomto roce byly vydány asi pouze tři průkazy.”

Zájemci, noví i to stávající, o službu baby a senior taxi mohou požádat o vydání registrace na rok 2021 od 4. ledna. U stávajících uživatelů je vydání průkazu podmíněno vrácením předchozího dokladu, jehož platnost končí 31. prosince 2020. Žádosti a podrobné informace o službě jsou také na webu města.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Všechny ostatní podmínky této služby zůstávají nezměněny. Počet jízd je pořád 8, zůstává nezměněno i portfolio nástupních a výstupních stanic, tedy lékaři, zdravotnická zařízení, vybrané úřady, hřbitovy, lékárny, masáže a pedikúry.”

Dotované taxi, které od podzimu roku 2019 provozuje soukromý dopravce, měsíčně najede 600 až 700 kilometrů, což představuje zhruba 270 až 300 jízd. Denně tak taxi v průměru startuje patnáctkrát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy