Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z návrhů novojičínské veřejnosti vzešla čítárna v parku

Do Smetanových sadů v Novém Jičín byla na sklonku roku instalována malá knihovna. Projekt venkovní čítárny vzešel z návrhů veřejnosti v rámci participativního rozpočtu. Ten město podporuje třetím rokem.

Takzvané venkovní knihobudky jsou v poslední době trendem a vznikají v mnoha městech po celé republice. Inspirovala se jimi také Lucie Jančaříková z Nového Jičína a předložila myšlenku na pořízení venkovní čítárny v rámci participativního rozpočtu.

Lucie Jančaříková, autorka projektu: “Mně se líbila ta myšlenka toho, že ty knihy, co máme doma, tak když už je nevyužijeme, tak je nemusíme vyhazovat, ale mohou se líbit třeba někomu jinému, a mohou je tady donést, a zase si třeba nějakou knihu odnést domů.”
návštěvnice parku: "Líbí se mi to, určitě tu nějakou knížku donesu a možná si nějakou i donesu."

Součástí nápadu byla také instalace několika míst k sezení, kolemjdoucí tu mohou jen zrelaxovat s knížkou v ruce. Lokalitu ve Smetanových sadech vybrala autorka projektu ve spolupráci s městem. Realizace ale musela být téměř o rok odložena.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tam se to pozdrželo proto, že se čekalo na vypracování studie na revitalizaci Smetanových sadů, aby čítárna zapadla do celkového konceptu. Takže jakmile byla studie hotova, tak se naplánovala i samotná knihobudka.”

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu už radnice vyhlásila na konci prosince. Na vize veřejnosti, čím vylepšit život ve městě, bude opět vymezeno 200 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků