Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní stadion v Novém Jičíně je po rekonstrukci na sport připraven

Několik dní před závěrem roku skončila v Novém Jičíně rekonstrukce letního stadionu. Fotbalisté budou mít k dispozici kvalitní trávník, atletika tartanové sektory. Stavbu financovalo ministerstvo školství a město.

Po půl roce trvající přestavbě má Nový Jičín kvalitní zázemí pro venkovní sporty, fotbal a atletiku. Letní stadion je majetkem tělovýchovné jednoty, postaven byl před čtyřiceti lety a současný stavební zásah byl první výraznou renovací tohoto sportoviště.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “V rámci rekonstrukce s de facto změnila konstrukce všech povrchů, je tady umělá závlaha, nový travnatý povrch a jak vidíte, atletické sektory jsou udělány z polyuretanu.”

Prostor doplňují dvě nové malé zastřešené tribuny, částečně vyspravena byla také hlavní tribuna, na které jsou vyměněny sedačky.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: ”Dá se říci, že tento areál, ten stadion, je de facto postaven jakoby zcela nově.”

Oprava sportoviště přišla na zhruba 36 milionu korun, zaplatilo ji ministerstvo školství, 12 milionů šlo z rozpočtu města. To má v plánu další rozvoj celé této sportovní lokality.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Věříme v to, že to není poslední krok tohoto areálu, a že budeme pokračovat v návaznosti na koncepci, kterou máme zpracovanou. Asi snad nejbližší je, že plánujeme, že by měl vzniknout skatepark na dnešním spodním házenkářském hřišti.”

V roce 2021 by měla také začít příprava projektové dokumentace na stavbu multifunkční haly. Navazovat bude na hlavní tribunu stadionu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


LEFOX, s.r.o.- Fulnek
Fulnek
od 8 400 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry