Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tradici Betlémského světla skauti z Pagody nepřerušili

Betlémské světlo na konci uplynulého roku už po 31 dorazilo i do Nového Jičína. Tradicí je, že plamínek přivezou čeští skauti, a dostává se k nám přes Rakousko. Před štědrým dnem, ve středu 23. prosince, jej skauti ze střediska Pagoda rozdávali na Masarykově náměstí.

Alena Svobodová, Junák - český skaut, středisko Pagoda: “Betlémské světlo začalo v Betlémě, kde bylo zažehnuto, a myslím, že letecky bylo přepraveno do Vídně, kde ho vždy skauti z Brna přebírají a vozí k nám. Loni to nešlo, takže ta předávka proběhla na hranicích a z Brna potom proběhla taková velká rozvozová akce, kdy vlaky všemi směry rozvezly betlémské světlo po republice,. Já jsme ho vyzvedávala v Suchdole nad Odrou, hlídala jsem jej doma a dnes rozdáváme plamínek lidem.”
anketa: obyvatelé Nového Jičína “Betlémské světlo je u nás tradice spoustu let a nedovedu si představit Vánoce bez betlémského světla.”
Lubomír Lukeš, Junák - český skaut, středisko DVOJKA: “Já se přiznám, že mě to tak moc nezasahuje, ale strašně si toho vážím a cením. Pro hromadu lidí kolem mě, i když je to jednou za rok, je to skoro, řekl bych, věc denní potřeby a neumí si bez toho Vánoce představit.”
Václav Dobrozemský, Junák - český skaut, středisko Pagoda: “Jsme rádi, že i přes epidemiologickou situaci a nouzový stav, který v České republice trvá, že skauti tradičně betlémské světlo dovezli i do Nového Jičína a občané a návštěvníci mají příležitost si plamínek zapálit a odnést si ho do svých domovů.”

Plamínek betlémského světla lidé nemuseli uchovávat celé vánoční svátky, zvykem, je aby v domově svítilo alespoň na štědrý den.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy