Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravené lesní divadlo v Novém Jičíně označkoval vandal

Díky zákroku dobrovolníků a města se podařilo obnovit kamenné divadlo v Novém Jičíně. Cílem záchovných prací bylo udržet jeho přirozené kouzlo. Několik týdnů po jejich dokončení amfiteátr neunikl pozornosti vandala. Fixem označkoval nově instalované lavičky.

Záchovné práce na obnově lesního amfiteátru na Skalkách v Novém Jičíně skončily 1. prosince. Rekonstrukce kamenných zídek, zpevnění schodiště, obnova laviček a další práce přišly na více než 700 tisíc korun. 29. prosince tu neznámý vandal lihovým fixem počmáral desky tří lavic.

Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín: “Událost nám byla oznámena prostřednictvím naší facebookové stránky. A my jsme celou věc předali Policii České republiky pro podezření z trestného činu.”

Pachatel sice nezpůsobil na majetku ve vlastnictví města velkou škodu, nápisy půjdou odstranit, ovšem představitelé radnice mrzí tato neohleduplnost k místu, které patří k oblíbeným cílům procházek Novojičínských. A vlastně sami občané, dobrovolníci začali před čtyřmi lety s jeho údržbou, kdy hrozilo, že se kamenné divadlo působením náletových dřevin rozpadne.

Projekt obnovy kamenného divadla počítal s tím, že na lavičkách budou nápisy, ale budou to citáty významných osobností a budou na kovových tabulkách

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Mně to osobně velmi mrzí, protože jsem si myslel, že toto je místo, které Novojičíňáci považují tak trošičku za svaté, jestli to tak mohu říci, a přiznám se, že mě ani nenapadlo, že by to někdo mohl poškodit.”

Obvodní oddělení policie ČR vyzývá veřejnost k poskytnutí jakýchkoliv informací, které by vedly ke zjištění pachatele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy