Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkují už se také zdravotníci novojičínské nemocnice, dostali prvních 36 dávek vakcíny

Očkovací vakcína proti onemocnění covid-19 už dorazila také do novojičínské nemocnice. První zdravotníci ji dostali v pondělí. Přednost mají ti, kteří pracují na covidových odděleních. Veřejnost si zatím musí počkat.

První dávku očkovací vakcína proti onemocnění covid-19 přivezl do novojičínské nemocnice zástupce hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v pondělí dopoledne. Zdravotníci převzali 6 ampulí s očkovací látkou.

Zuzana Válková, Odborný pracovník v ochraně veřejného zdraví, Nemocnice AGEL NJ: “Konkrétně se jednalo o 36 dávek, to znamená, bylo proočkováno prvních 36 zdravotnických pracovníků. Jednalo se o pracovníky, kteří přímo pečují o covid pozitivní pacienty.”

Další dodávky vakcíny by měla nemocnice dostávat pravidelně vždy každé pondělí, prioritně se budou dále očkovat pracovníci z covid jednotek a následně další zdravotnický personál, který projevil zájem. Celkem má nemocnice okolo 1100 těchto zaměstnanců. Ostatní lidé - zatím musí vyčkávat.

Zuzana Válková, Odborný pracovník v ochraně veřejného zdraví, Nemocnice AGEL NJ: “K očkování veřejnosti zatím nejsem schopná nic říct, zatím žádnou informaci nemáme.”
obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína: “Zatím o tom neuvažuju, nevěřím tomu, že by to bylo tak dobré.”  “Nevím, ještě na to nemám zásadní názor.” “Ještě si počkám, jaké budou výsledky.”

Co ale veřejnost může, je objednat se na bezplatné antigenní testy. Rezervační systém je spuštěn na webových stránkách nemocnice.

Antigenní testování, které plošně v celé republice zatím trvá do 15. ledna, provádí nemocnice v úterky, čtvrtky a soboty od 11:00 do 15:00 hodin. Odběrové místo na COVID-19 slouží dále především pro lékařem nebo hygienikem určené testování pacientů. Z kapacitních důvodů zde není možné přijímat samoplátce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy