Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smrk z novojičínského náměstí podpoří budoucí vánoční strom

Vánoční stromky, kterých se lidé v Novém Jičíně postupně zbavují, dostávají svou druhou šanci. Skončí jako rozdrcená hmota v městské zeleni. K praktickému účelu poslouží i dřevo z hlavního stromu z náměstí. Za rok pomůže upevnit v zemi svého následovníka.


Výzdoba a symbolika Vánoc po Třech králích postupně mizí z měst a obcí. Smrk z novojičínského centra, který městu darovala rodina z Mankovic, odvezli pracovníci technických služeb do areálu městské zeleně. Bude tu zpracován k dalšímu využití.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Jeho větve a tenká část kmene bude přiřazena do kompostu. Zároveň bude taktéž část kmene využita pro výrobu nových klínů, které budou znovu použity pro umístění nového vánočního stromu.”

Užitečné také znovu budou vánoční stromky z domácností, které mají lidé odkládat vedle popelnic. Sváženy jsou na kompostárnu, kde je drtí na dřevní hmotu. Na jaře ji zahradníci vysypou pod keře. V současné době vegetačního klidu ovšem technické služby věnují svou pozornost i dalším stromům, nejen těm vánočním.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Zaměstnanci střediska zeleně provádějí kácení dřevin, které ohrožují zdraví, bezpečnost a majetek obyvatel Nového Jičína nebo jsou i jinak poškozeny.”

Skácen musel být ze zdravotních důvodů například vzrostlý kaštan na Tyršově ulici. Stromy v havarijním stavu byly v lednu káceny i v místní části Žilina u hlavní silnice, kostela a na hřbitově. Jejich dřevo technické služby nabízí veřejnost, například pro vytápění v krbu.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail