Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porodnice hlásí více miminek, letos byl prvním novojičínským občánkem Adam

Prvním novojičínským občánkem narozeným v roce 2021 v místní porodnici je Adam Segeťa. Na svět přišel 1. ledna v 9:22 hodin, vážil 3650 gramů a měřil 49 centimetrů. Šťastnými rodiči se stali Eva Segeťová a Tomáš Wilder.

Kvůli vládním nařízením musel starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký upustit od gratulace a přivítání miminka ještě v porodnici. Po dohodě s rodinou se pasoval do role pošťáka a mamince domů doručil kytičku a chlapečkovi drobný dárek. K předání došlo mezi dveřmi.

V novojičínské nemocnici se v loňském roce narodilo více miminek. Na svět zde přišlo 725 dětí, což je o 74 novorozenců více než v roce 2019. V mírné převaze byli chlapci, kterých se narodilo 370, oproti děvčátkům, těch bylo 355. Do porodních knih zdravotníci zapsali také troje dvojčátka. Zajímavostí, o které informovala tisková mluvčí- nemocnice AGEL Radka Miloševská je, že každá pátá maminka byla starší 35 let a nejstarší rodička měla 46 let.

Většina rodičů zvolila pro své děti tradiční česká jména. Mezi děvčaty převládala Eliška, Anna, Natálie nebo Viktorie. U chlapců patřila mezi nejoblíbenější jména Jakub, Filip, Matyáš a Vojtěch. Někteří rodiče si pro své ratolesti naopak vybrali originální a netradiční jména. Děvčátka pojmenovali například Laya nebo Lily, u chlapců James nebo Angel Luis.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail