Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční stromky poslouží v městské zeleni, další pokácené dřeviny zatopí v krbu

Vánoční stromky, kterých se lidé postupně zbavují, dostávají svou druhou šanci. Skončí jako rozdrcená hmota v městské zeleni. K praktickému účelu poslouží i dřevo z hlavního stromu z náměstí, a také z dalších dřevin, které v tomto období technické služby kácí.

Výzdoba a symbolika Vánoc po Třech králích postupně z města mizí. Smrk z novojičínského centra, který městu darovala rodina z Mankovic, odvezli pracovníci technických služeb do areálu městské zeleně v pátek 8. ledna. Bude tu zpracován k dalšímu využití.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Jeho větve a tenká část kmene bude přiřazena do kompostu. Zároveň bude taktéž část kmene využita pro výrobu nových klínů, které budou znovu použity pro umístění nového vánočního stromu.”

Užitečné také znovu budou vánoční stromky z domácností, které mají lidé správně odkládat vedle popelnic.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Chtěli bychom tímto poprosit občany města, aby stromečky odstrojili, aby je nesvazovali a volně je uložili do prostor sběrných míst odpadu. Zaměstnanci střediska veřejné zeleně je svezou a taktéž tyto vánoční stromky budou seštěpkovány a stane se z nich součást kompostu.”

Rozdrcenou dřevní hmotu, která z nich vznikne, na jaře zahradníci vysypou pod keře nebo ke kořenům stromů ve veřejné zeleni.

V současné době vegetačního klidu ovšem technické služby věnují svou pozornost i dalším stromům, nejen těm vánočním.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Zaměstnanci střediska zeleně provádějí kácení dřevin, které ohrožují zdraví, bezpečnost a majetek obyvatel Nového Jičína nebo jsou i jinak poškozeny.”

Skácen musel být ze zdravotních důvodů například vzrostlý kaštan na Tyršově ulici.

Stromy v havarijním stavu už byly v lednu káceny i v místní části Žilina u hlavní silnice, kostela a na hřbitově. Dřevo z kmenů je nařezáno na 30 centimetrové špalky a technické služby je nabízí veřejnosti, například pro vytápění v krbu. Více informací je na webu této příspěvkové organizace města.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail