Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén v Novém Jičíně vodu nevypustil, na uvolnění by mohl zareagovat do tří dnů

Sportoviště zejí prázdnotou a netrpělivě vyhlížejí informace, kdy budou moci alespoň částečně otevřít. Například krytý bazén v Novém Jičíně by na dobrou zprávu o uvolnění mohl zareagovat zhruba do tří dnů. Vodu nevypustil a stále funguje její čištění.

Provoz krytého bazénu v Novém Jičíně se v loňském roce odehrával spíše v režimu zavřeno a tento stav pokračuje i v lednu. Zatímco na podzim vodu z plaveckého sektoru a relaxačních van vypustili, teď kvůli nízkým venkovním teplotám zůstaly plné.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “To časté vypouštění a napouštění má negativní vliv na technologii, která je okolo bazénů, a ona tím samozřejmě trpí.”

Areál bazénu je majetkem města, ztráty z provozu v roce 2020 se vyhouply téměř ke 40 procentům. Provozovatelé bazénů teď řeší, za jakých podmínek by pro ně bylo smysluplné otevřít. Hovoří se o 30 procentech kapacity.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Vzhledem k tomu, že tam tu vodu máme, tak samozřejmě i to je pro tento areál dobré. Otázkou je, kolik to bude generovat nákladů. Konečné slovo by mělo mít město, protože to je městské zařízení. Ale za mě jako za provozovatele, a svým způsobem za sportovce, je škoda, že ty areály zejí prázdnotou.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V případě, že by bylo možné pustit dovnitř 99 lidí, jak to bylo možné zhruba těch 14 dnů v prosinci, tak tam bychom se k tomu otevření přikláněli.”

Vodu v bazénu nyní udržují na 15 stupních, sníženo je dávkování chemických látek nutných pro její úpravu. pokud by nastalo uvolnění, otevřít jsou tu schopni zhruba do tří dnů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy