Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén v Novém Jičíně vodu nevypustil, na uvolnění by mohl zareagovat do tří dnů

Sportoviště zejí prázdnotou a netrpělivě vyhlížejí informace, kdy budou moci alespoň částečně otevřít. Například krytý bazén v Novém Jičíně by na dobrou zprávu o uvolnění mohl zareagovat zhruba do tří dnů. Vodu nevypustil a stále funguje její čištění.

Provoz krytého bazénu v Novém Jičíně se v loňském roce odehrával spíše v režimu zavřeno a tento stav pokračuje i v lednu. Zatímco na podzim vodu z plaveckého sektoru a relaxačních van vypustili, teď kvůli nízkým venkovním teplotám zůstaly plné.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “To časté vypouštění a napouštění má negativní vliv na technologii, která je okolo bazénů, a ona tím samozřejmě trpí.”

Areál bazénu je majetkem města, ztráty z provozu v roce 2020 se vyhouply téměř ke 40 procentům. Provozovatelé bazénů teď řeší, za jakých podmínek by pro ně bylo smysluplné otevřít. Hovoří se o 30 procentech kapacity.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Vzhledem k tomu, že tam tu vodu máme, tak samozřejmě i to je pro tento areál dobré. Otázkou je, kolik to bude generovat nákladů. Konečné slovo by mělo mít město, protože to je městské zařízení. Ale za mě jako za provozovatele, a svým způsobem za sportovce, je škoda, že ty areály zejí prázdnotou.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V případě, že by bylo možné pustit dovnitř 99 lidí, jak to bylo možné zhruba těch 14 dnů v prosinci, tak tam bychom se k tomu otevření přikláněli.”

Vodu v bazénu nyní udržují na 15 stupních, sníženo je dávkování chemických látek nutných pro její úpravu. pokud by nastalo uvolnění, otevřít jsou tu schopni zhruba do tří dnů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků