Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci rozčeřili ledovou vodu v novojičínském Čerťáku

Kryté bazény jsou v posledním roce spíše zavřené než otevřené, a tak kreativní Češi našli náhradní řešení. Ovšem jen ti, kteří milují otužování. Narůstá obliba venkovního koupání v zimě. Plavci například i v lednu rozčeřili vody nádrže Čerťák u Nového Jičína.

Teplota vzduchu je mínus 2 stupně, voda v nádrži Čerťák má asi jeden stupeň nad nulou. Otužilci, kterých je v Novém Jičíně několik samostatných skupin, nevynechali ani tento lednový den a ponořili svá těla do ledového sevření.

Libor Pístecký, otužilec: “Má to tu výhodu, že když se člověk chodí koupat do toho přírodního jezera, tak ta voda se postupně ochlazuje. A když člověk na konci srpna pokračuje přes září, říjen, tak nakonec v lednu, v únoru zjistí, že je zimní plavec.”
Filip Larmer, otužilec: “Co mě k tomu vedlo? Takový ta touha vyzkoušet trošku to tělo, co vydrží, protože my jsme dneska takoví zhýčkaní a ono tak všechno lépe funguje, i ta imunita.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Já bych se úplně za otužilce nepovažoval, ale také to občas zajdu vyzkoušet. Je to poměrně zajímavá aktivita, která člověku trošičku otevře obzory.”

Město před několika dny na základě podnětu milovníků chladných ponorů nechalo u břehu postavit 3 lavičky, které zejména v zimě usnadní převlékání plavců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy