Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén by otevřel do tří dnů, vodu stále udržuje, ale minimálně pro 99 lidí

Sportoviště ve městě zejí prázdnotou a netrpělivě vyhlížejí informace, kdy budou moci alespoň částečně otevřít. Například krytý bazén by na dobrou zprávu o uvolnění mohl zareagovat zhruba do tří dnů. Vodu nevypustil a stále funguje její čištění.

Provoz krytého bazénu se v loňském roce odehrával spíše v režimu zavřeno. Zaplavat si sem mohla přijít veřejnost a sportovci do začátku března, později fungovalo venkovní koupání a krytý areál byl s opravenými sprchami a parními místnostmi otevřen na pár týdnů na podzim.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Vnitřní areál se potom v říjnu uzavřel a byl měsíc a půl, respektive dva měsíce uzavřený. My jsme v tu dobu chtěli šetřit náklady, tak jsme bazén i vypustili, a byl bez vody. V závěru roku, kdy se opatření zase uvolnily, tak jsme napustili a otevřeli. Ale v úplném konci roku se to zase zpřísnilo a museli jsme zavřít.”

Tentokrát, kvůli udržovacímu provozu v zimnímu počasí s mrazivými teplotami, už ale voda v plaveckém i relaxačních bazénech zůstala.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “To časté vypouštění a napouštění má negativní vliv na technologii, která je okolo bazénů, a ona tím samozřejmě trpí.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Pokud jde o uzavření bazénu v roce 2020, tak jsme kalkulovali v rozpočtu na rok 2020 s částkou 5 milionů korun, kde jsou zahrnuty tržby z nájemného, vstupného, jak sportovců, tak obecné veřejnosti, ale i pronájem kiosků a restaurace na bazéně. Dosažené tržby v loňském roce byly 3,1 milionu korun, takže zhruba 62 procent toho předpokládaného plnění.”

A jelikož je celý areál opět mimo provoz, propad předpokládaných tržeb se prohlubuje i v roce 2021.

Asociace bazénů a saun v České republice zjišťovala, zda jsou provozovatelé nakloněni otevřít sportoviště v případě, že uvolnění vládních omezení umožnění alespoň 30 procentní využití.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Vzhledem k tomu, že tam tu vodu máme, tak samozřejmě i to je pro tento areál dobré. Otázkou je, kolik to bude generovat nákladů. Konečné slovo by mělo mít město, protože to je městské zařízení. Ale za mě jako za provozovatele, a svým způsobem za sportovce, je škoda, že ty areály zejí prázdnotou.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V okamžiku, kdy by bylo možné povolit vstup například pouze deseti lidem, tak tak tam ta ekonomika je úplně někde jinde. Tam bychom ten bazén nechali zavřený. V případě, že by bylo možné pustit dovnitř 99 lidí, jak to bylo možné zhruba těch 14 dnů v prosinci, tak tam bychom se k tomu otevření přikláněli. Takže bude to záležet na konkrétních podmínkách ze strany vlády, jak budou stanoveny právě pro tyto provozovny.”
Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Samozřejmě čekáme, jak se situace vyvine. V tuhle chvíli něco plánovat dopředu je strašně těžké. Informací je málo a vývoj epidemie je takový, že vůbec nevidíme světlo na konci tunelu.”

Vodu v bazénu nyní udržují na 15 stupních, sníženo je dávkování chemických látek nutných pro její úpravu. Pokud by přišel pokyn, že by mohli otevřít, jsou v Novém Jičíně připraveni uvést koupání do provozu zhruba do tří dnů.

V tuto chvíli se plavčíci a další zaměstnanci areálu soustředí na údržbové práce a opravy, které byly naplánovány na jaro. Natírají lavičky a seřizují funkčnost čerpadel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy