Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští hokejisté za současné situace více než na led sází na inline plochu

V Novém Jičíně rozpustili kvůli vládním omezením ledovou plochu už na podzim. Více než na její obnovu teď provozovatel zimního stadionu sází spíše na umělý povrch pro inline brusle. Led vidí jako reálný až při možnosti sportovat bez roušek a při větším počtu osob.

Ledovou plochu rozpustili v Novém jičíně počátkem listopadu. Hokejový klub, provozovatel zimního stadionu, už nevidí obnovení ledu reálně. Sází spíše na umělou plochu pro inline brusle, kterou už uvnitř nainstalovali.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Prostě dokud nebudou podmínky pro děti takové, že to bude bez roušek, bez omezení počtu a bez testů, tak my to nebudeme dělat, protože to všechno je paskvil. Prostě pokud to nebude plnohodnotný sport, tak ten led nebudeme dělat.”

Zimní stadion byl od března do poloviny září uzavřen kvůli rekonstrukci střechy. Klub a město, jako vlastník sportoviště, se teď navíc musí vyrovnat i s propadem příjmů za poslední tři měsíce loňského roku.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Tam jsou ztráty na tržbách v podobě vstupného, veřejného bruslení a podobně. Ty tržby dosáhly v roce 2020 částky 330 tisíc korun, což je 26 procent předpokládaného plnění.”

Podle informací Národní agentury pro sport by 1. března mohly vstoupit v platnost nové podmínky pro sportování. Novojičínští muži už svou 2. ligu znovu nezahájí.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Muži, tam ta sezona je odpískaná. Protože většina klubů v naší skupině východ nemá led. A led je navázaný na činnost mládeže. Ten mužský sport je důležitý, ale je to jakási nadstavba. Určitě nám nikdo neudělá led jen proto, že bychom chtěli hrát druhou ligu. A navíc, bez fanoušků, to postrádá smysl.”

Obvykle navíc v dubnu hokejisté led rozpouštěli a stadion sloužil i k jiným účelům, například pořádání veletrhů a svou soutěž tu hrají inline hokejisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy